Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

10. 08. 2017

Prievidza hľadá dopravcu MHD na budúci rok

Samospráva Prievidze už hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dopravcu, ktorý bude budúci rok na jej území zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu (MHD). Oznámenie o vyhlásení súťaže zverejnila v uplynulých dňoch vo vestníku verejného obstarávania.

Dopravca by mal MHD zabezpečovať na území mesta jeden rok, od 1. januára do 31. decembra 2018, a to v rozsahu 1.471.983 tarifných kilometrov. Predpokladané náklady na túto službu samospráva odhadla na 2.472.900 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Svoje ponuky môžu prepravcovia predkladať do 4. septembra.

O tom, že samospráva vyhlási súťaž na dopravcu MHD na preklenovacie obdobie budúceho roka, informovala radnica už skôr. Opatrenie súvisí s projektom dopravnej obslužnosti i prípravou verejného obstarávania na dopravcu na území Prievidze na ďalšie roky podľa tohto projektu, uviedol pred časom viceprimátor Prievidze Ľuboš Maxina.

Oproti predchádzajúcej súťaži, ktorú mesto vyhlásilo v roku 2016 na tento rok, sú v tejto dve zmeny, prvá sa týka zriadenia linky do závodu Brose, ktorá funguje od 1. mája tohto roka, druhá je úprava výkonov pri organizácii podujatí, a to dňa mestskej polície alebo cesty rozprávkovým lesom.

Zmluva so súčasným dopravcom, ktorým je SAD Prievidza, končí Prievidzi 31. decembra 2017. Ďalšiu verejnú súťaž na dopravcu na desať rokov pre Prievidzu a Bojnice plánuje prievidzská radnica vyhlásiť v európskom vestníku buď koncom tohto roka, alebo začiatkom toho budúceho.

transport.sk, TASR

Diskusia k článku

  • Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre