Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

17. 05. 2017

NDS v súčasnosti analyzuje výsledky meraní hlučnosti z R1 v Tekovskej Breznici

Lokalitu Tekovskej Breznice v okrese Žarnovica, kde obyvatelia žiadajú rozšíriť protihlukovú stenu na rýchlostnej komunikácii R1, posúdi Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v rámci nových strategických hlukových máp a akčných plánov.

S požiadavkou na rozšírenie protihlukovej steny sa obyvatelia na spoločnosť obrátili ešte na jeseň minulého roka. Miestni ľudia v tejto súvislosti spisovali aj petíciu. Podpísalo sa pod ňu približne 60 ľudí, podľa ktorých je súčasná protihluková stena krátka a tiež nízka. 
 
V súčasnosti sa lokalita v akčných plánoch nenachádza, nakoľko v zmysle strategických hlukových máp neboli podľa hovorkyne NDS Michaely Michalovej prekročené limitné hodnoty hlukovej záťaže. 
 
"NDS aj napriek tomu zabezpečila kontrolné meranie hluku v obci Tekovská Breznica v marci 2017, s ohľadom na klimatické podmienky," podotkla s tým, že výsledky merania sa aktuálne analyzujú. 
 
Ako ďalej vysvetlila, spoločnosť v súčasnosti aktualizuje strategické hlukové mapy a akčné plány v rámci päťročnej aktualizácie. V nich sa vytipujú problémové miesta v rámci celej Slovenskej republiky postihnuté nadmerným hlukom, ktoré budú zaradené do zoznamu prednostných výhľadových investícií. "V rámci nových strategických hlukových máp bude posúdená aj predmetná lokalita Tekovská Breznica," dodala Michalová.

transport.sk, TASR

Diskusia k článku

  • Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre Zatiaľ neboli vložené žiadne komentáre