Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

13. 03. 2018

Euro po prvotnom náraste zamierilo nadol

Kurz spoločnej európskej meny sa v pondelok nevyvíja tak, ako analytici očakávali po minulotýždňovom zasadaní Európskej centrálnej banky (ECB). Obchodníci aj naďalej zvažujú investície do jednotnej meny.

Euro tento rok zvyčajne profitovalo z oslabenia dolára, keďže obchodníci stavili na to, že rast ekonomík v eurozóne pritiahne viac investícií do regiónu. Ale minulý týždeň euro kleslo, keďže ECB uviedla, že inflačné očakávania sú naďalej utlmené a jej menová politika zostáva "reaktívna".
 
Po prvotnom posilnení eura na 1,2341 USD/EUR v pondelok, spoločná mena zmenila smer a jej kurz klesol o 0,1 % na 1,2297 USD/EUR. Jednotná mena sa po dobrom štarte začiatkom roka 2018 aktuálne pohybuje pod februárovým trojročným maximom 1,2556 USD/EUR.
 
"Euro stále trpí v dôsledku zasadnutia ECB," povedal Alvin Tan, analytik banky Société Générale.
 
Dolár, ktorý má tendenciu klesať v čase, keď apetít po riziku stúpa, medzitým zastavil svoj pád a mierne stúpol.
 
Vzhľadom na to, že sa v blízkom čas neočakávajú žiadne dôležité ekonomické údaje v Európe, obchodníci sa zameriavajú na stretnutie ministrov financií eurozóny v pondelok a na akékoľvek poznámky týkajúce sa protekcionizmu v obchode po rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení ciel na oceľ a hliník.

transport.sk, TASR

Diskusia k článku

  • Danielle Pinneau 10. 05. 2018, 13:56

    Veľmi rýchly kredit
    Dala som vám k dispozícii kredity s veľmi jednoduchými podmienkami. Takisto robím ekonomické investície a prevody sú poskytované bankou pre ubezpečenú operáciu. Pre všetky vaše požiadavky alebo návrhy týkajúce sa kreditov zostanem k dispozícii.
    e-mail: daniellepinneau@gmail.com