Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

10. 05. 2018

Banka UniCredit dosiahla v 1. kvartáli najvyšší čistý zisk za vyše desaťročie

Najväčšia talianska banka UniCredit zaznamenala v 1. kvartáli rast zisku o takmer štvrtinu nad 1 miliardu eur, čo znamená najvyšší zisk za prvé tri mesiace roka za vyše desaťročie.

Pod pozitívny výsledok sa podpísali nižšie než pôvodne očakávané úverové straty.
 
Banka oznámila, že za 1. štvrťrok dosiahla čistý zisk 1,1 miliardy eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to znamená rast o 22,6 %. Výsledok za 1. kvartál je tak najlepší od roku 2007. Analytici oslovení agentúrou Reuters pritom počítali s poklesom zisku na 766 miliónov eur.
 
Čistý prevádzkový zisk sa zvýšil o 25,5 % na 1,9 miliardy eur. Tržby dosiahli 5,1 miliardy eur, k čomu prispeli najmä čisté príjmy z poplatkov. Tie sa zvýšili o 2,8 %. Čisté príjmy z úrokov, naopak, mierne klesli.
 
Pod vysoký rast čistého zisku sa podpísali nižšie úverové straty, než sa predpokladalo. Tie dosiahli 496 miliónov eur. Banka zároveň potvrdila pôvodný odhad tržieb za celý rok 2018 na úrovni 20,1 miliardy eur.

transport.sk, TASR

Diskusia k článku

  • Danielle Pinneau 10. 05. 2018, 13:49

    Veľmi rýchly kredit
    Dala som vám k dispozícii kredity s veľmi jednoduchými podmienkami. Takisto robím ekonomické investície a prevody sú poskytované bankou pre ubezpečenú operáciu. Pre všetky vaše požiadavky alebo návrhy týkajúce sa kreditov zostanem k dispozícii.
    e-mail: daniellepinneau@gmail.com