Portál magazínu Transport a Logistika zameraný na motorizmus, dopravu a logistiku

20. 01. 2017

Španielsky japonec: Nissan NV200 Evalia

Počas Veľkého kuriérskeho testu sme si už niekoľkokrát vyskúšali elektrický Nissan eNV200. V týždennom teste sme vyskúšali Nissan NV200 s dieselovým agregátom.

Nissan NV200 s dieselovým motor dCi so zdvihovým objemom 1 461 cm3 má výkon 81 kW (110 k) pri otáčkach 4 000 min-1. V premávke si počína adekvátne svojim parametrom, z tohto pohľadu urobil Nissan správne rozhodnutie. Spotrebu sme ale očakávali o niečo nižšiu. S vozidlom sme absolvovali 1 100 km, po ktorých ukazoval palubný počítač spotrebu 7,1 l/100 km (cca 50% po diaľniciach a 50% po regionálnych cestách a cestách 1. triedy), berieme ale do úvahy fakt, že prišla zima, a jazda po zasnežených cestách Oravy nižšej spotrebe veľmi neprosieva. Radenie 6-stupňovej manuálnej prevodovky si občas vyžadovalo viac úsilia, od moderného vozidla ako je NV200 sme očakávali, že bude plynulejšie.
 
Praktický minivan
NV200 je v podstate minivan s veľkým batožinovým priestorom. Pri pohľade na exteriér a pri usadení sa v interiéri je cítiť rozdiel. Exteriér má ľahké línie, je potvrdením toho, že menej je niekedy viac. Jednoduchý vzhľad vozidlu pristane, žiadne zložité zalomenia a prehnané moderné tvary. Posuvné bočné dvere pre cestujúcich sú po oboch stranách, čo výrazne zvyšuje nielen komfort ale aj využiteľnosť.  Vnútorný priestor je dostatočný, chcelo by to však "zjemniť palubnú dosku", ktorá už nepôsobí súčasne ani použitím tvrdších plastov a ani dizajnom. Chcelo by to modernizovať. Ovládače na volante možno nepôsobia moderne, ale ovládajú sa intuitívne a sú dostatočne veľké, takže rýchlo nájdete to, čo hľadáte.
 
Palubovke dominuje veľký budík v strede. Naľavo od neho sa rozsvecujú kontrolky, po pravej strane je malý displej, na ktorom si môžete prepínaním pozrieť aktuálnu spotrebu, priemernú rýchlosť, dojazd, dobu jazdy, rýchlosť nastavenú na tempomate či prejdenú vzdialenosť. Na rovnakom displeji sa pri cúvaní zobrazí prenos z cúvacej kamery. Aj keď je ovládanie prvkov jednoduché, displej mohol byť väčší a skôr by patril do spätného zrkadla ako do palubnej dosky, navyše za volantom, kde ho ani nieje dobre vidieť.
 
Sedenie vpredu aj v druhom rade sedadiel je príjemné, Evalia má interiér obložený odolnými materiálmi. Odkladacie priestory v interiéri boli postačujúce. Áno, nájdete vozidlá, kde ich je viac, ale v NV200 bez problémov odložíte všetko, čo potrebujete. Stredovému panelu, rovnako ako sme spomenuli pri exteriéri, panuje jednoduchosť a funkčnosť. Umiestnenie riadiacej páky v strede je vecou zvyku, nám toto riešenie vyhovovalo a poskytovalo nám pri riadení požadovaný komfort.
 
Nissan NV200 Evalia je veľmi dobre manévrovateľné auto. S dĺžkou 4,4 m nie je zbytočne dlhé a polomer otáčania 10,6 m poteší. Aj napriek väčším rozmerom s ním máte pocit, akoby ste parkovali osobné auto. Pohodlne sa sedí aj vzadu a dostatok miesta (bez sklopených sedadiel) poskytuje aj batožinový priestor. Nissan dáva na tento model záruku 5 rokov alebo 160 000 km, čo zaváži pri rozmýšľaní nad prevádzkovými nákladmi. NV200 Evalia je v ponuke od 17 560 (benzínový motor) eur resp. 19 920 eur (dieselový motor).
 
Vozidlo
Nissan NV200 Evalia
Motor
1,5 dCi (K9K)
Zdvihový objem valcov
1 461 cm3
Max. výkon motora
110 k (81 kW) pri 4 000 min-1
Ma. Krútiaci moment
240 Nm pri 2 00 min-1
Počet sedadiel
5/7
Priemerná spotreba udávaná výrobcom
4,9 l/100 km
Priemerná spotreba v teste
7,1 l/100 km
Objem batožinového priestoru
3 000 l
Rozmery (d/š/v)
4 400/1 695/1 865 mm
 

transport.sk

Diskusia k článku

 • Morales VERONICA 16. 06. 2017, 05:13

  Ponúkajú výnimočné úveru bez sklamanie medzi jednotlivcami

  Dobrý Deň, Pán/Pani

  Pozývam, pani. Morales VERONICA.Mal som pracoval v národnej banke mojej krajine,v súčasnosti je podnikanie žena na dôchodku obchodný úver ponuka medzi obzvlášť závažné a čestní,a môžem povedať, vážne a úprimný a pre všetkých na svete.
  Ja som konkrétne poskytuje pôžičky peňazí na osobu v záujme s cieľom dať podnet na tieto činnosti.Ale pretože mnoho ľudí, ktorí boli v hľadaní finančných prostriedkov na reštartovanie ich činnosti bolo, že som musel požičiavať peniaze s cieľom pomôcť k satisfation ich potreby,a má iba sadzbou 2 %, a kto nechcel, aby mi vráti musel som vypnúť, aby sa pôžičky medzi jednotlivcami.Ale niektorí kamaráti mi poradili začať venovať, pretože existuje príliš veľa podvod na úver ponúka medzi jednotlivými dnes a tiež podvodníkov zverejní na všetky lokality, a ak sa vrátili na svoje polia, oni con len.
  Preto nasledovné tipy a vždy v cieľ pomôcť všetkým ľuďom,Spravodlivý,Čestný,Múdry,Vážne, Spoľahlivé, živé a schopný v súlade s týmito záväzkami, znova som urobil môj ponuka úveru medzi jednotlivcami.
  Moja ponuka sa pohybuje od 1000 do 1.000.000.000 osôb, tentoraz, vážny a úprimný,povedala som vážne a úprimný je v reálnych potrieb, úroková sadzba je 2 % na akékoľvek platby, termín.
  A na vás informovať, že som žena so vlastnosti, potrebné a dávam najlepšie na môj úver na mojich klientov bez sklamania.Mal som dokonca dostal s svedkov, pretože ja som už robí moje testy trochu všade na kontinente a vo svete. A pýtam sa, že budete zdieľať dôveru a všetko bude dobre.
  Som k dispozícii pre splnenie mojich klientov v trvania maximálne 24 hodín vidieť dve dní od doručenia vašej žiadosti.  PRIEZVISKO : ..........................................

  PRVÉ MENÁ : ..........................................

  KRAJINA : ..........................................

  MNOŽSTVO : ..........................................  Pre viac informácií prosím kontaktujte ma na moju e-Mailovú adresu : moracevednica1973@gmail.com

  Má VAŠE UPOZORNENIE : nemusíte dostať ošizené falošné veriteľov, aby sa ľutovať,pretože ich publikovať veľa na stránkach zamaskovať seba ako veriteľ rip ťa. Ďakujeme vám za vašu kontaktovania sa so mnou a čakám čítať od vás.