Autotesty

Do voza aj do koča: Hyundai Kona

Kórejská automobilka v boji o populárny segment mestských crossoverov a menších SUV nezaostáva. Hyndai nasadil do boja o zákazníka model Kona – dizajnovo veľmi zaujímavý kúsok, no oproti niekedy až príliš futuristickému výzoru svojich konkurentov si Kona zachováva rovnováhu.

Jubilant: Jeep Renegade

Významné výročia si treba pripomínať. A významné jubileum si pripomenul aj Jeep. Vyrába sa už od roku 1941. Pri tejto príležitosti predstavila automobilka niekoľko limitovaných edícií, a jednou z nich je Jeep Renegade v edícií 75th Anniversary.

Viking: Volvo V90 Cross Country

Jednou z charakteristických čŕt Vikingov bola ich odvaha a bojovnosť. Nebáli sa podnikať výpravy do ešte neobjavených a neprebádaných území.

TEST: Ingeniózny IONIQ electric

Nadaný, dôvtipný, šikovný, vynaliezavý. To všetko sú definície cudzieho slova ingeniózny. A presne taký je Hyundai IONIQ electric. Ingeniózny elektromobil, ktorý vás uchváti.

TEST: Peugeot 3008 1.6 THP

Peugeot 3008 zaraďuje výrobca do kategórie crossoverov, pokojne ho však možno označiť za mix SUV, MPV a kombi. V takejto role vie naplniť mnohé požiadavky, až na to, že nedisponuje pohonom všetkých kolies.

TEST: Nissan Micra 1.2 CVT

Kým tretia generácia Nissanu Micra vyrukovala s imidžom nasýteným futuristickým štýlom, štvrtá generácia nesie črty ústupku od takéhoto štýlu, ale prospelo mu to.

TEST: Renault Latitude 3.0 V6 dCi

Komfort, kvalita, spoľahlivosť a bezpečnosť – to sú hlavné črty, ktorými uviedol Renault svoju novinku pri jej príchode na náš trh. Ako sa toto tvrdenie premieta do praxe, to už je téma nasledujúceho testu.

TEST: SEAT Alhambra 2.0 TDI CR

Po modeli Volkswagen Sharan prichádza rad na vyskúšanie koncernového dvojčaťa s označením SEAT Alhambra. Nejde o takzvané „jednovaječné“ bratstvo, každý automobil má zvonka svoju mierne pozmenenú identitu.

TEST: Lexus CT 200h

Prémiová nižšia trieda dostáva nový rozmer. Vďaka značke Lexus a jej modelu CT 200h do nej vkročila hybridná technológia. Boli sme zvedaví, ako to všetko spolu ladí.

TEST: Kia pro_ceed 1.6 CVVT

Kia má v modelovom obsadení aj športovo vyzerajúci trojdverový automobil pro_ceed. Ten sa ako posledný z tohto modelového radu podrobil modernizácii.

TEST: Fiat Scudo 4x4 2.0 MultiJet

Fiat Professional a francúzska spoločnosť Dangel dodávajú automobilovému svetu produkt s pohonom všetkých kolies. Ide o prestavbu vozidla Fiat Scudo 4x4.

TEST: Hyundai i40 1.6 GDI

Viete, čo je zaujímavé na modeli s označením i40? To, že prišiel najprv vo verzii kombi. S touto elegantnou novinkou sme „mali tú česť“, poháňal ju základný 1,6-litrový benzínový motor.

TEST: Mazda3 1.6 MZ-CD

Sprísňujúce sa emisné predpisy tlačia výrobcov do nových technologických zásahov. Nie inak to bolo v prípade Mazdy, ktorá 1,6-litrový naftový motor dostala do Euro 5.

TEST: Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX

Keď som prebral kľúč a doklady od nedávno faceliftovaného päťdverového modelu Corsa s ekologickou visačkou, bol som zvedavý na jeden údaj palubného počítača. Logicky to bola spotreba, ktorú dosiahol môj predchádzajúci kolega.

TEST: Citroën C-ZERO

Automobilové laboratóriá pracujú aj na alternatívnej mobilnej budúcnosti. Jednou položkou na tomto snažení sú elektromobily a jednou z prvých sériových lastovičiek je Citroën C-ZERO.

TEST: BMW 530d xDrive

Vyššiu strednú triedu si neviem predstaviť bez „päťkového“ radu. Dnešná zoznamka sa týka vozidla BMW 530d xDrive. Bavorské automobilové závody exportujú prostredníctvom tohto vozidla do motoristického sveta špičkový produkt.