Autotesty

Legenda v novom: Nový Ford Focus

Dnes už legendárny model prichádza s najnovšou, v poradí štvrtou generáciou, ktorá postavila do pozoru všetkých konkurentov. Prináša totiž množstvo pokrokových vecí.

Rodinný tank: Peugeot 5008 GT

Prečo takéto slovné spojenie? Vôbec to nesúvisí so spotrebou. Nadpisom narážame na bezpečnosť, ktorú najväčšie SUV od Peugeotu poskytuje.

Najpredávanejší elektromobil: Renault Zoe

Malé elektrické autíčko z dielne francúzskej automobilky nie je produktom rozmachu elektromobility, ktorý zažívame posledných pár rokov. Na trh vstúpil model Zoe už v roku 2012, a postupne sa vyvíjal a zlepšoval.

Dva v jednom: Opel Insignia Country Tourer

Hľadáte elegantné manažérske vozidlo, ale vo svojom voľnom čase radi chodíte do prírody, a preto potrebujete zároveň auto, ktoré to zvládne aj mimo asfalt? V tom prípade hľadáte Opel Insignia Country Tourer.

Štýlovka: Hyundai i30 Fastback

Pozriete sa na neho, a na chvíľu zaváhate. Naozaj je odvodený od modelu i30? Nie že by ten vyzeral zle, no i30 Fastback je neuveriteľne štýlová záležitosť. Svojim dizajnom upúta od prvého momentu, a tam to rozhodne nekončí.

Prvá jazda s dieselom: Honda Civic

Sú testy, ktoré v nás zanechajú výrazný dojem. A medzi také sa po týždni strávenom spolu zaradila aj Honda Civic 1,6 i-DTEC. Pýtate sa prečo? Povieme vám.

Príťažlivý: Renault Koleos

Ak si pamätáte prvú generáciu modelu Koleos, ktorá prišla na trh v roku 2007, viete, že s tou dnešnou, druhou generáciou, má toho spoločné veľmi málo. Koleos druhej generácie, predstavený v roku 2016 je dobre vyzerajúce a modernými technológiami nabité auto.

Nováčik: Opel Crossland X

Pamätáte si Opel Meriva? Ak áno, Crossland X by vám mal byť blízky. Je totiž jeho nasledovníkom. Ak pri pohľade na neho váhate, či sa pozeráte na malé SUV alebo na MPV, je to v poriadku.

Športovec v obleku: BMW M550d

Dlho som rozmýšľal nad tým, ako najlepšie vystihnúť vlastnosti BMW M550d s pohonom xDrive. Napokon mi pomohla samotná značka BMW. Tá ho totiž v brožúre označuje za športovca v obleku. A má pravdu. Dodal by som len, že je to vrcholový športovec v obleku.

Do voza aj do koča: Hyundai Kona

Kórejská automobilka v boji o populárny segment mestských crossoverov a menších SUV nezaostáva. Hyndai nasadil do boja o zákazníka model Kona – dizajnovo veľmi zaujímavý kúsok, no oproti niekedy až príliš futuristickému výzoru svojich konkurentov si Kona zachováva rovnováhu.

Jubilant: Jeep Renegade

Významné výročia si treba pripomínať. A významné jubileum si pripomenul aj Jeep. Vyrába sa už od roku 1941. Pri tejto príležitosti predstavila automobilka niekoľko limitovaných edícií, a jednou z nich je Jeep Renegade v edícií 75th Anniversary.

Viking: Volvo V90 Cross Country

Jednou z charakteristických čŕt Vikingov bola ich odvaha a bojovnosť. Nebáli sa podnikať výpravy do ešte neobjavených a neprebádaných území.

TEST: Ingeniózny IONIQ electric

Nadaný, dôvtipný, šikovný, vynaliezavý. To všetko sú definície cudzieho slova ingeniózny. A presne taký je Hyundai IONIQ electric. Ingeniózny elektromobil, ktorý vás uchváti.

TEST: Peugeot 3008 1.6 THP

Peugeot 3008 zaraďuje výrobca do kategórie crossoverov, pokojne ho však možno označiť za mix SUV, MPV a kombi. V takejto role vie naplniť mnohé požiadavky, až na to, že nedisponuje pohonom všetkých kolies.

TEST: Nissan Micra 1.2 CVT

Kým tretia generácia Nissanu Micra vyrukovala s imidžom nasýteným futuristickým štýlom, štvrtá generácia nesie črty ústupku od takéhoto štýlu, ale prospelo mu to.

TEST: Renault Latitude 3.0 V6 dCi

Komfort, kvalita, spoľahlivosť a bezpečnosť – to sú hlavné črty, ktorými uviedol Renault svoju novinku pri jej príchode na náš trh. Ako sa toto tvrdenie premieta do praxe, to už je téma nasledujúceho testu.