Verná svojej povesti: Trieda C

Trieda C patrí k najúspešnejším modelom značky Mercedes-Benz. Tá preto pri jeho facelifte nenechala nič na náhodu.

Nadviazala na jeho úspechy a posunula prémiový sedan o ďalší krok bližšie k dokonalosti. Zmeny sa dotkli exteriéru aj interiéru, no v oboch prípadoch priniesli výborné výsledky. Vyvážený vonkajší vzhľad s kratučkým predným previsom vytvára jedinečnú siluetu. K tomu prirátajme líniu AMG, ktorá tento dizajn zvýrazňuje a dopĺňa. Výsledok vám vyrazí dych.

Odlíšiť sa C-čku pomáhajú aj svetlomety. Predné s funkciou MULTIBEAM LED vyrezávajú obrysy oproti idúcich áut, vďaka čomu ich neoslňujete, no vy vidíte stále tak dobre, ako keby ste svietili plnými diaľkovými svetlami. Zadné svetlá s 3D efektom sú ďalším nezameniteľným znakom prémiového sedanu zo Stuttgartu.

Neopísateľný pocit
Posadiť sa za volant štvrtej generácie triedy C je pocit, ktorý sa dá len ťažko opísať slovami. Kvalitná hnedá koža, prvky z dreva a hliníku, materiály a najmä kvalita spracovania, ktoré človeka dostávajú do novej dimenzie pohodlia. Nový športový volant nebudete chcieť pustiť z rúk.

Ovládacie prvky na ňom sú navrhnuté tak, že takmer všetko vo vozidle dokážete ovládať bez toho, aby ste z neho museli zložiť ruky. Prístrojovej doske dominuje celodigitálny displej s uhlopriečkou 12,3 palca; ktorý si prispôsobíte absolútne podľa svojich predstáv. Dopĺňa ho 10,25 palcový displej multimediálneho systému.

Ako v perinke
Pocity šťastia a nadšenia pokračujú aj po tom, ako sa vydáte na cestu. Označenie C 220 d 4Matic znamená dieselový dvojliter s výkonom 194 k, a v praxi prináša dve veci: rozumnú spotrebu 6,8 l/100 km ale pre prípad, že chcete na ceste viac zábavy, zvládne aj to. C 220 d si ale kupujete kvôli jazdnému komfortu, nie na pretekárske zážitky.

A práve komfort a pohodlie sú jeho silnou doménou. Nová deväťstupňová prevodovka 9G-TRONIC pracuje s chirurgickou presnosťou, a teraz to najlepšie – podvozok, vďaka ktorému si toto auto definitívne zamilujete. Ľahkosť s ktorou zvládal každý jeden povrch je excelentná. Rovinky, zákruty, hladký asfalt či hrboľatá cesta, zvládne čokoľvek a vy sa cítite ako v perinke.

Zhrnutie
Trieda C je líder. Stanovuje najvyššie štandardy vo svojej triede. Je dokonale reprezentatívna, poskytuje málo vídaný level pohodlia a k tomu všetkému dobrú spotrebu. Je to auto, v ktorom absolvujete niekoľkohodinovú cestu naprieč krajinou, no aj tak sa vám z neho nebude chcieť vystúpiť.

Vozidlo

Mercedes-Benz C 220d 4MATIC

Typ motora

dieselový R4

Prevodovka

9-stupňová automatická

Zdvihový objem valcov

1 950 cm3

Max. výkon

143 kW (194 k) pri 3 800 min-1

Max. krútiaci moment

400 Nm pri 3 800 min-1

Max. rýchlosť

233 km/h

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

6,9 s

Kombinovaná spotreba udávaná výrobcom

5,5 l/100 km

Kombinovaná spotreba v teste

6,8 l/100 km

Objem batožinového priestoru

480 l

Rozmery (d x š x v)

4686 x 1 810 x 1 442 mm

Rázvor

2 840 mm

Pohotovostná hmotnosť

1665 kg

Celková hmotnosť

2245 kg

Cena základného modelu

37 560 eur

Cena testovaného modelu

65 616 eur

MM

Podobné články