Najúspešnejší elektrický vysokozdvižný vozík na svete

Elektrický vysokozdvižný vozík Linde typu 386 je najvyrábanejší vysokozdvižný vozík svojho druhu. V súčasnosti opúšťa montážnu linku 111 111. vozík. Úspech spočíva hlavne v jeho bezkonkurenčnej všestrannosti a už povestnej spoľahlivosti.

V čase, keď sa v roku 2006 spustila výroba prvých elektrických vysokozdvižných vozíkov E12-20 typu 386 od spoločnosti Linde Material Handling, bol dopyt po vysokozdvižných vozíkoch obrovský. Vďaka svojim naklápacím valcom, oddelenému šasi od stožiara, ako aj komplexnému ergonomickému konceptu bol tento model predurčený nadviazať na úspech predchádzajúceho modelu série 335.

V predchádzajúcich desaťročiach si firma vybudovala dobré meno najmä v sektore vozíkov so spaľovacím motorom - hydrostatika je hlboko zakotvená v DNA Linde. Napriek tomu sa postupne začali objavovať náznaky zmien. „Naši zákazníci si jednoznačne žiadali výrobok "E" od spoločnosti Linde, ktorý má podobný výkon ako výrobky so spaľovacím motorom, ale bez emisií," hovorí vývojár Wolfgang Hock, ktorý v tom čase významne posunul začiatok produkcie dopredu. „Skutočnosť, že krivka predaja týchto vozíkov za posledných 11 rokov prudko stúpa, dokazuje, že náš koncept bol a je správny."

Model 386 má niektoré vlastnosti, ktoré zabezpečujú vysoký výkon: dvojmotorový pohon predných kolies, ktorý poskytuje skvelú kontrolu trakcie pri stúpaniach. Patentovaná „Combi“ riadiaca náprava 4-kolesového modelu, ktorá takmer umožňuje otáčanie na mieste a v rámci obrysov vozidla. Oddelené šasi od stožiara, čo vo veľkej miere zabraňuje prenosu vibrácií na vodiča. Vstavaná nabíjačka pre veľmi jednoduché nabíjanie batérie. A od roku 2016 naviac aj lítium-iónová verzia.

A to všetko s mnohými bezpečnostnými prvkami a bezkonkurenčnou variabilitou 30 modelov. To znamená, že tento vysokozdvižný vozík sa môže používať kdekoľvek, či už v dopravnom a logistickom sektore, v automobilovom a strojárskom priemysle alebo v spracovateľskom priemysle. Vozíky typu 386 sa používajú po celom svete. Vynikajúce je, že okrem pravidelného servisu je vozík prakticky bezúdržbový. „Môžete sa naň absolútne spoľahnúť," súhlasia zákazníci.

Výročie v Aschaffenburgu oslavovali nielen zamestnanci na montážnej linke. Aj ostatní zamestnanci vyjadrili svoje gratulácie, vrátane Alexandra Herbericha, ktorý dohliadal na začiatok výroby ako zodpovedný majster. „V prvom rade sme sa sami museli oboznámiť s týmto úplne novým typom vozíkov, ale dnes už poznáme každú skrutku" hovorí s chuťou.

Andreas Krinninger, predseda predstavenstva spoločnosti Linde Material Handling, zdôrazňuje: „Hoci sa spoločnosť Linde rýchlo rozvíja ako poskytovateľ komplexných riešení pre manipuláciu s tovarom, nemení sa fakt, že v centre nášho podnikania je vysokozdvižný vozík a budeme v tom naďalej so zanietením a zúročením nadobudnutých skúseností pokračovať. Som hrdý na to, že spoločnosť Linde vyrába najúspešnejší model elektrických vysokozdvižných vozíkov na svete a urobíme všetko preto, aby sme to v budúcnosti udržali!”.

transport.sk, Linde MH