Prekonanie piatich bežných výziev vysokozdvižných vozíkov v sklade

Poveternostné vplyvy
Počasie často predstavuje výzvu pri práci mimo budovy, čo môže mať vplyv na efektivitu, prestoje a komfort obsluhy. Na riešenie tohto problému sú k dispozícii výkonné elektrické vozíky v rade Hyster® J1.6-3.5XN s rôznymi možnosťami ochrany pred poveternostnými vplyvmi. Patria k nim panely upevnené na ochrannej streche, efektívne nastaviteľné ohrievače ventilátora pre teplo obsluhy v chladnom počasí a ventiláciu v horúcom počasí a všetky oceľové kabíny.
Špecializovaný tím Hyster môže tiež upravovať vozíky v mimoriadne náročných podmienkach. Napríklad VNA vozík Hyster® určený do veľmi úzkych uličiek bol predtým odolný voči vplyvom počasia pre potreby rybárskeho priemyslu, kde by bol v opačnom prípade vozík vystavený riziku erózie vplyvom soli z pobrežnej atmosféry.

Podlaha
Elektrické vysokozdvižné vozíky sa čoraz častejšie používajú na nakladanie a vykladanie nákladných automobilov a kontajnerov vo vonkajšom prostredí, kde môže byť podlaha krehká, špinavá a hrboľatá.
Elektrické vysokozdvižné vozíky rady Hyster® J ponúkajú trvalé riešenie. Je tomu tak vďaka silným a pevným ložiskám a so schopnosťou odolávať nárazom. So stabilným podvozkom, robustným stožiarom a mimoriadne odolnými a spoľahlivými komponentmi sú vozíky toho radu vhodné aj na prevádzku počas dlhých vonkajších posunov.
Paletové vozíky série Hyster® P1.6-2.2 je obľúbený pri práci vo vnútorných priestoroch. Je tiež dostatočne robustný na nakladanie a vykladanie nákladných automobilov vonku. S rámom z ocele, robustnými vidlicami a doplnkom Intelligent Lift ™ je tiež vhodný na pohyb a nakladanie na dvore, aj keď sú jazdné podmienky značne sťažené.

Hladina hluku
Vonkajšie sklady sa často nachádzajú v centrách miest alebo v obytných oblastiach, kde je zníženie hluku na minimum pre maximalizáciu prevádzkových hodín podstatné. Pre tieto aplikácie môžu elektrické vozíky Hyster® zabezpečovať tichšie operácie s funkciami, vrátane hydraulického čerpadla s nízkym hlukom. Výsledkom je pokles celkovej hladinu hluku.
Vybrané Hyster® vozíky pre pešiu obsluhu môžu byť tiež upravené špeciálnym tímom Hyster, zaoberajúcim sa znižovaním prevádzkového hluku. Odborníci vykonávajú zmeny v motorovom priestore, pneumatikách, kryte batérie, ráme a v ostatných častiach, ktoré spolu s izoláciou hluku hydraulického čerpadla umožňujú vozíkom pracovať pri zníženej hladine hluku pod 60 dB.

Manévrovanie v priestore
Priestor vo vonkajšej skladovacej prevádzke je zvyčajne prémiový. Na to, aby zostal efektívny, musia byť používané vysokozdvižné vozíky vysoko manévrovateľné. Elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® sú v manévrovaní presné. Pracujú ideálne aj v tesných skladových priestoroch a sú navrhnuté tak, aby umožňovali ľahko a rýchlo meniť smer s minimálnym krútiacim momentom v porovnaní s dieselovým vozíkom.
Kompaktná konštrukcia série trojkolesových elektrických vysoko¬zdvižných vozíkov Hyster® JXNT ponúka tesný polomer otáčania, čím umožňuje dobrú manévrovateľnosť aj v malých priestoroch, zatiaľ čo modely JXN na štyroch kolesách majú riadiacu nápravu s nulovým polomerom otáčania, ktoré poskytuje možnosť otáčania vpredu podobne ako trojkolesový model.

Náklady na obstaranie
Udržanie nákladov pod kontrolou je výzvou pre akúkoľvek logistickú prevádzku, najmä pre operácie vo vonkajších skladoch. Elektrické vysokozdvižné vozíky Hyster® ponúkajú nízke náklady na vlastníctvo, energeticky efektívnu prevádzku a znížené náklady na údržbu.

 

Galéria k článku (2 fotografie)

transport.sk, TS Hyster