TMHE predstavila svoju víziu logistiky v budúcnosti

Toyota Material Handling Europe v spolupráci so spoločnosťou Microsoft predstavuje na veľtrhu Hannover Messe víziu logistiky v budúcnosti.

Obe spoločnosti sa snažia urýchliť digitálnu transformáciu v logistike a Toyota Material Handling Europe spája svoje technické zručnosti s technologickými odbornými znalosťami spoločnosti Microsoft. Toyota Material Handling Europe bude prezentovať svoj pohľad na digitálnu výrobu v stánku spoločnosti Microsoft, v hale 7, na stanovišti C40 na veľtrhu Hannover Messe od 1. do 5. apríla. Zákazníci si tu budú môcť vyskúšať technológie budúcnosti, ktoré optimalizujú ich podnikanie.

Minulý rok ukázala Toyota Material Handling v stánku Microsoftu prvý náhľad na svoju víziu logistiky v budúcnosti: Jej koncept „A.I.TeamLogistics“ bol určený pre prepojené prostriedky so systémom palubnej inteligencie, ktoré pracujú ako tímy, aby zabezpečili kontinuálny tok a optimalizované logistické operácie. Prostriedkom, ktorý pomohol Toyote realizovať jej víziu, je dron na palety vybavený službami Azure Cognitive Services, ktorý na vizualizáciu niektorých scenárov využíva holografickú šošovku Microsoft HoloLens. Tá umožnila návštevníkom zažiť, vďaka technológii na báze zraku, ktorá nahradila klasickú technológiu skenovania, ako vnímal dron na palety svoje okolie.

Vízia logistiky v roku 2020
Tento rok Toyota Material Handling presúva realizáciu svojho konceptu, ktorý prvýkrát predstavila ako víziu do roku 2028, už na rok 2020. Drony predstavuje vo svojom stánku v presnej veľkosti s predvedením ukážky na základe 3D skenu skladu. To umožňuje strojom nacvičiť si navigáciu v digitálnom dvojčati prostredia skladu za neustálej optimalizácie výkonnosti pomocou strojového učenia platformy Azure (nacvičené posilnením).

Po zavedení do využívania sa bude dron neustále zlepšovať tým, že pochopí svoju trasu na základe svojho (pohybujúceho sa) prostredia vďaka palubnej inteligencii. Holografická šošovka umožňuje ľuďom interakciu s autonómnymi dronmi vďaka možnosti pozrieť si informácie, ktoré tieto stroje poskytujú.

Rýchle využitie v digitálnom dvojčati
Na jeho vytvorenie sa prostredie zákazníka naskenuje do virtuálnej podoby, takzvaného „digitálneho dvojčaťa“. Týmto spôsobom je možné simulovať rôzne scenáre, aby bolo možné ponúknuť optimalizované riešenie so správnym počtom a typom letúňov. Automaticky sa analyzuje fyzická i virtuálna verzia skladu a interpretuje sa pomocou rôznych snímacích technológií, ktoré sú vstupom pre optimalizáciu a dynamickú realizáciu.

Strojové učenie na neustále zlepšovanie
Prechod od skeneru a technológií zrakového snímania a od programovania ľuďmi k strojovému učeniu (okamžité pochopenie snímaných informácií) ponúka zákazníkom veľkú výhodu. Drony sa dokážu prispôsobiť malým odchýlkam, ako sú napríklad prekážky, na ktoré natrafia, alebo predmety mimo svojho miesta.

Automatizácia procesu optimalizácie a vykonávania prinesie zákazníkom nepretržitú optimalizáciu výkonu, efektivitu a bezpečnosť operácií vykonávaných v priebehu času. A to spolu s flexibilným prispôsobovaním sa meniacim sa podmienkam v sklade a zvyšovaniu alebo znižovaniu operácií podľa potrebného rozsahu.

„Tým, že spoločnosť Toyota Material Handling Europe dokáže zachytiť a znázorniť prostredie zákazníka a poskytnúť inteligentné nákladné vozidlá ďalšej generácie, umožňuje zákazníkom zlepšiť výkonnosť v sklade, a to nielen z hľadiska miery využívania strojov a dobrého množstva spracovaného materiálu,“ hovorí Boris Ahnberg, vývojár hlavných technológií spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

„Virtuálnou simuláciou rôznych scenárov a využívaním strojového učenia platformy Azure a umelej inteligencie sa výrazne skracuje čas využitia, využité prostriedky sa dynamicky prispôsobujú svojmu prostrediu a je možné ponúknuť hlbší pohľad do operácií zákazníka,“ hovorí Çağlayan Arkan, celosvetový vedúci pre odvetvie výroby a zdrojov spoločnosti Microsoft.

transport.sk, TS TMHE

Podobné články