Čipová karta zlacnie cestovné žiakom a študentom trnavského regiónu

Rodiny žiakov základných a študentov stredných škôl v trnavskom regióne môžu vďaka čipovým kartám Arriva Trnava ušetriť na cestovnom. Rodiny usporia finančné prostriedky a deti najmä čas strávený pri platbe v hotovosti u vodiča autobusu.

"Za jednorazový cestovný lístok môžu platiť aj čipovou kartou, na ktorú vložia – v prípade žiakov a študentov – finančný kredit rodičia alebo aj samotné deti," vysvetlil Juraj Kuzma z Arriva Trnava. Žiaci majú pri použití čipovej karty zľavu z cestovného na linkách MHD aj prímestskej dopravy. Jej výška je stanovená v tarifných podmienkach jednotlivých miest a regionálnej dopravy Trnavského samosprávneho kraja.

Ak žiak alebo študent platí v prímestskej doprave v Trnavskom kraji za cestovné čipovou kartou, ušetrí na každej ceste od 0,10 do 0,15 eura. Zľavy MHD sú v jednotlivých mestách rozdielne. Napríklad v trnavskej MHD ušetria žiaci a študenti pri platbe čipovou kartou 0,15 eura na každej ceste.

Cestujúci si môžu čipovú kartu vybaviť v dopravno-informačných kanceláriách autobusových staníc v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci. 

transport.sk, TASR

Podobné články