A. Doležal prevzal ministerstvo dopravy, prioritne chce riešiť krízovú situáciu

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR prevzal Andrej Doležal, ktorého do funkcie nominovalo hnutie Sme rodina. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu dopravy. Nový minister doposiaľ pôsobil v oblasti médií a telekomunikačných služieb. Jeho prvé rozhodnutia by sa mali týkať riešenia súčasnej krízovej situácie.

"Určite sa najprv sústredím na riešenie problémov, ktoré súvisia s aktuálnou krízovou situáciou. Samozrejme, musím sa rýchlo oboznámiť s agendou a rovnako začneme pracovať na cieľoch nášho rezortu pre programové vyhlásenie vlády," poznamenal Doležal.

Nový minister dopravy pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky na Slovenskej technickej univerzite. Pôsobil ako technický riaditeľ v televízii Markíza aj RTVS, kde zodpovedal za prevádzku a inovácie v televíznom vysielaní. Ako priblížil komunikačný odbor MDV, riadil väčší tím ľudí, zodpovedal za zverený rozpočet a má skúsenosti pri spájaní kultúrne, regionálne aj odborne rozdielnych pracovných štruktúr v spoločnosti.

Zodpovedal za riadenie, plánovanie a strategický rozvoj viacerých odborov. Na ministerský post prichádza zo spoločnosti Towercom, kde od roku 2018 pôsobil ako riaditeľ sekcie pre inovácie zabezpečujúcej televízne a rozhlasové vysielanie pre domácnosti.

Štátnymi tajomníkmi na ministerstve dopravy sú Katarína Bruncková a Ján Marosz
Funkciu štátnych tajomníkov na MDV SR obsadia advokátka Katarína Bruncková a poslanec za OĽaNO Ján Marosz. V utorok ich do funkcie vymenovala vláda SR.

Katarína Bruncková je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Vysokej školy Danubius. V minulosti pôsobila vo verejnom aj súkromnom sektore, na pozíciu štátnej tajomníčky prichádza z advokácie. V rezorte dopravy bude mať na starosti výstavbu, bytovú politiku, cestovný ruch a vodnú dopravu.

Ján Marosz vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. V minulom volebnom období bol poslancom parlamentu za stranu OĽaNO, kde pôsobil ako člen ústavnoprávneho výboru a výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby. V tomto období tiež vystupoval ako tieňový minister dopravy za hnutie OĽaNO. Vo funkcii štátneho tajomníka MDV SR sa bude venovať cestnej, železničnej a leteckej doprave, elektronickým službám a stratégii.

transport.sk, TASR

Podobné články