V júli vybavilo letisko v Budapešti rekordných 1,5 milióna cestujúcich

Maďarské Medzinárodné letisko Ferenca Liszta v Budapešti vybavilo v júli rekordných 1.512.000 pasažierov, o 13,8 % viac než vlani v júli, informoval v utorok spravodajský server Napi.hu.

Od začiatku tohto roka do júla dosiahol na tomto letisku počet cestujúcich celkom 8,3 milióna, o 14,7 % viac než v rovnakom období vlaňajšieho roka. Obchodný riaditeľ spoločnosti Budapest Airport Kam Jandu v tejto súvislosti poznamenal, že dynamika rastu počtu cestujúcich budapeštianskeho letiska je o polovicu vyššia než celoeurópsky priemer, pričom aj v rámci regiónu strednej a východnej Európy je mimoriadna.
      
Ako dodal, k rastu prispela skutočnosť, že tento rok sú k dispozícii už štyri severoamerické letecké spoje a že letecké spoločnosti už prítomné v Budapešti nasadzujú lietadlá s väčšou kapacitou, prípadne zvýšili počet spojov. V letnom období sa to týka najmä tradičných európskych destinácií a dovolenkových miest na brehoch Stredozemného mora. Vlani využilo Medzinárodné letisko Ferenca Liszta 13 miliónov cestujúcich, tento rok môže ich počet dosiahnuť 15 miliónov, píše server Napi.hu.

transport.sk, TASR

Podobné články