Spoločnosť cargo-partner oficiálne zahájila výstavbu iLogistics centra v Ljubljane

Slávnostným výkopom, ktorý sa uskutočnil 30. augusta, oslávila spoločnosť cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb, oficiálny začiatok výstavby svojich moderných skladových priestorov v blízkosti letiska v Ljubljane. iLogistics centrum poskytne 25.000 m² skladovej plochy a začiatok prevádzky je naplánovaný na rok 2019.

Slávnostný výkop bol organizovaný v spolupráci s Rakúskou obchodnou komorou (WKO) a konal sa na stavenisku v obchodnom komplexe “L8” vo štvrtok 30. augusta. Akcie sa zúčastnil minister hospodárskeho rozvoja a technológií, Zdravko Počivalšek, ako aj riaditeľ spoločnosti ADVANTAGE AUSTRIA Ljubljana , pán Dr. Peter Hasslacher, predstavitelia rakúskej obchodnej komory v Slovinsku a ďalší zástupcovia miestnej politiky a médií. Prítomní boli aj Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner a Viktor Kastelic, Managing Director cargo-partner v Slovinsku.

Dr. Peter Hasslacher povedal pár slov o spoločnosti: “cargo-partner poznám už viac ako 20 rokov. Môj prvý kontakt so spoločnosťou bol počas môjho pôsobenia v Poľsku. Odvtedy cargo-partner znovu a znovu dokazuje, že je ambiciózna, veľmi úspešná, spoľahlivá a dôveryhodná spoločnosť. Som veľmi potešený, že si pre túto významnú investíciu vybrala Slovinsko a očakávam ďalšiu kapitolu jej úspechu.”

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvetlil svoju motiváciu ako aj očakávania od projektu: “Investujeme tu na Slovinsku pretože veríme, že táto osobitá lokalita blízko prístavov Koper a Terst zostane dôležitou bránou do Ázie a Stredozemného mora, ako aj do bývalej Juhoslávie, Transylvánie, Maďarska, Rakúska, južného Nemecka a časti severného Talianska. Máme za sebou veľmi dôslednú a profesionálnu plánovaciu fázu, po ktorej teraz nasleduje veľmi produktívna fáza výstavby. Chceme vybudovať niečo, na čo budeme všetci hrdí a čo bude najlepším odporúčaním pre všetky logistické požiadavky v regióne.“

Viktor Kastelic, Managing Director cargo-partner v Slovinsku, ďalej dodal: “Slovinsko je umiestnené priamo na križovatke medzi západnou a juhovýchodnou Európou – nemôžete sa mu vyhnú. Prístav Luka Koper je hlavnou vstupnou bránou pre tovar prichádzajúci z Ázie do strednej Európy a letisko Fraport v Brniku je druhým najdôležitejším strediskom v krajine. V posledných rokoch štát uznal príležitosti, ktoré ponúka logistika ako strategický priemysel na najvyššej úrovni a začína investovať do plného využitia tohto potenciálu. Naše centrum iLogistics je len jedným kamienkom v tejto mozaike príležitostí."

Zdravko Počivalšek, minister hospodárskeho rozvoja a technológií, rovnako komentoval význam investície pre miestne hospodárstvo: "Teší ma, že Slovinsko nadobúda vďaka svojej priaznivej geostrategickej polohe a spojeniu s regionálnymi trhmi význam logisticky výhodného miesta. Väčšinou to je vďaka investíciám, ako je cargo-partner iLogistics Center, ktoré prinášajú vyššiu pridanú hodnotu a dodržiavajú trvalo udržateľné zásady. cargo-partner si vybral Brnik, jeden z najdôležitejších vstupných bodov a ja si úprimne želáme, aby sa v budúcnosti táto lokalita naďalej rozvíjala. Tento vývoj podporia investície uskutočnené v tejto oblasti, ktoré takisto významne prispejú k celosvetovej konkurencieschopnosti slovinského hospodárstva. "

Nové iLogistics centrum bude obsahovať viac ako 20.000 paletových miest na viac ako 25.000 m² skladovej plochy a bude zahŕňať 6.000 m² pre malé komponenty a “sinlge pick area”, 5.000 m² pre “cross dock” a “block storage” a 4.000 m² kancelárskych priestorov. Umiestnením hneď vedľa letiska v Ljubljane, približne 20 minút od centra mesta ponúkne priame napojenie na diaľnicu (A2). So 44 nakladacími rampami sú priestory dobre vybavené na dennú nakládku a distribúciu z a do okolitých oblastí. iLogistics centrum vytvorí viac ako 100 nových pracovných pozícií a výrazne prispeje k ďalšiemu rozvoju regiónu.

Galéria k článku (1 fotografia)

transport.sk, TS cargo-partner

Podobné články