P3 Logistic Parks rozširuje svoje aktivity a tím na Slovensku

Rast logistického potenciálu Slovenska, ako aj záujem firiem o mestské logistické centrá a o logistické a distribučné lokality v regiónoch stredného a východného Slovenska priniesli pre spoločnosť P3 Logistic Parks príležitosti pre výstavbu nových parkov a rozširovanie už existujúcich.

S rozvojom svojho pôsobenia preto úzko súvisí posilnenie P3 slovenského tímu o dvoch ľudí – Andreja Liptáka na pozícii Property Manager a Zuzanu Harčarikovú na pozícii Leasing Manager.

Slovensko má čoraz väčší potenciál stať sa logistickou veľmocou v rámci strednej a východnej Európy, nakoľko rozvíjajúca sa cestná infraštruktúra je napojená na hlavné cestné ťahy paneurópskeho významu. Pre logistiku je stále najsilnejšou lokalitou Bratislava a okolie. Je to nielen hlavným mestom, ale taktiež tým, že je dôležitou dopravnou a logistickou križovatkou s krajinami V4, Rakúskom a zvyškom strednej Európy. Rozširuje sa však aj záujem o ďalšie lokality Slovenska.

„Umiestňovanie veľkých priemyselných investícií, akými sú automobilky alebo elektrotechnický priemysel, vytvára v západnej časti Slovenska príležitosti na rozvoj logistických a ďalších priemyselných kapacít. Nedostatok pracovnej sily v týchto regiónoch, ale zároveň rozvíjajúca sa cestná infraštruktúra na Slovensku, ukazuje potenciál v regiónoch ako je severné a stredné Slovensko, a v blízkej budúcnosti aj východ, a to najmä Košice a Prešov,“ hovorí Peter Jánoši, managing director P3 Logistic Parks pre Slovensko a dodáva: „V minulom roku sme na základe rastúceho dopytu klientov začali stavať nový moderný park mestského typu pri bratislavskom letisku a rozšírili sme kapacity v našom logistickom centre v Žiline. V tomto roku začíname s výstavbou logistického parku pri Košiciach a v lokalitách, v ktorých pôsobíme chceme neustále hľadať potenciál pre ďalší rozvoj.“

Nové projekty a rozširovanie kapacít P3 Logistic Parks na Slovensku vyžadujú posilnenie tímu. „Ruka v ruke rastie s modernizáciu logistických parkov aj požiadavka na trvalú udržateľnosť a ekologické riešenia. Sme prvým logistickým developerom na svete, ktorý podpísal iniciatívu OSN Global Compact, najväčšiu korporátnu iniciatívu na svete zameranú na dosiahnutie trvalej udržateľnosti,“ hovorí P. Jánoši: „preto je pre nás dôležité mať silný a kvalitný tím, ktorý bude riešiť náročné požiadavky na výstavbu našich parkov, ako aj následnú individuálnu starostlivosť o klientov.“

Od januára tohto roku tak P3 tím na Slovensku posilnili dvaja noví kolegovia. Andrej Lipták prišiel zo spoločnosti IMMOFINANZ GROUP a v P3 bude na pozícii Property Manager zodpovedný za každodennú operatívu už vybudovaných logistických parkoch. Zuzana Harčariková pracovala predtým ako industriálny agent v spoločnosti Colliers International a v P3 nastúpila na pozíciu Leasing Manager, v rámci ktorej bude zodpovedná prenájom priestorov v existujúcich a plánovaných parkoch.

Galéria k článku (1 fotografia)

transport.sk, TS P3