Motorizmus

Úžitkové auto na operák? Tu sú plusy aj mínusy

Chystáte si obstarať do firmy úžitkové vozidlá? Ako ukazuje prieskum medzi firmami, medzi hlavné kritériá pri výbere patrí stále najmä cena a výkonnosť, no na rozdiel od osobných vozidiel aj veľkosť a vybavenosť úložného priestoru. Mnohé však pribrzďuje v investíciách skutočnosť, že v turbulentných časoch potrebujú investovať najmä do vlastného biznisu.

CUPRA bude mať dva tímy na WTCR 2019

Po úspechu v roku 2018 v TCR International Series sa športový duch CUPRA vracia na okruhy v rámci majstrovstiev sveta 2019 WTCR – FIA World Touring Car Cup presented by OSCARO.

Ceny Red Dot 2019: Ďalší trojnásobný triumf pre značku Kia

Spoločnosť Kia opäť zvíťazila v súťaži prestížnych ocenení Red Dot a odniesla si tri ceny za dizajn. Po uvedení tretej generácie Kia Ceed, ktorý sa dnes predáva v celej Európe, získal prestížnu cenu Red Dot za dizajn každý z troch štýlov karosérie tohto modelového radu.

EÚ presadzuje jasnejšie a transparentnejšie ceny pri požičiavaní áut

Európska komisia (EK) v pondelok oznámila, že na jej výzvu a na žiadosti zo strany orgánov EÚ na ochranu spotrebiteľa sa päť najväčších autopožičovní v Európe rozhodlo pre zmenu spôsobov, akým prezentujú ceny za požičanie áut. Na uvedenú výzvu zareagovali spoločnosti Avis, Europcar, Enterprise, Hertz a Sixt, zásluhou čoho by ceny za požičiavanie áut pre spotrebiteľov mali byť naplno transparentné.

Nissan a Renault upravia svoju alianciu

Japonská automobilka Nissan Motor môže prehĺbiť spojenectvo s francúzskym Renaultom bez toho, aby revidovala doterajšiu širšiu alianciu, na ktorej sa obe firmy dohodli pred takmer 20 rokmi. K tomuto záveru dospel externý výbor poverený zlepšením riadenia v spoločnosti Nissan.

Rabaty za výmenu starého diesla za nový v Nemecku strácajú účinnosť

Bonusy vo forme výmeny starých dieslových áut za nové v Nemecku sú podľa odborníka na automobilový trh Ferdinanda Dudenhöffera čoraz menej úspešné. Najnovšia štúdia jeho inštitútu CAR pri Univerzite Duisburg-Essen uvádza, že automobilky síce dodržiavajú svoje ponuky, ktoré za kúpu nového auta sľubujú zľavy až 30 %, no klientov odstrašuje nízka zostatková hodnota ich vozidiel.

SEAT el-Born: vstup do elektrickej mobility

SEAT el-Born bude mať premiéru pred pozvanými zástupcami medzinárodných médií na podujatí Volkswagen Group Night večer 4. marca pred svojou verejnou premiérou na ženevskom autosalóne 2019.

Prichádza Mitsubishi L200 - Black Edition

Importérska spoločnosť M Motors SK s.r.o. predstavuje ďalšiu z obľúbených limitovaných edícií, ktorá sa tentoraz týka ikonického pick-upu Mitsubishi L200 v lifestylovej verzii BLACK EDITION.