Motorizmus

Na Slovensko prichádza nový Renault Captur

Najpredávanejšie mestské SUV v Európe je od štvrtku 16.1.2020 k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov. Prichádza s vylepšeným dizajnom exteriéru a absolútne vynoveným interiérom a systémami! Cena nového Renault Captur začína od 14 900 €.

DAKAR 2020 – 9. etapa: Karginov rázne kráča za titulom

Karginov si veľmi rozhodne kráča za titulom, v deviatej etape si pripísal štvrté etapové prvenstvo v rade. V poradí deviata etapa tiež potvrdila, že DAKAR 2020 na území Saudsekj Arábie je nesmierne rýchly. Karginovova priemerná rýchlosť dosiahla 116,9 km/h (!).

DAKAR 2020 – 8. etapa: Fair play nevymrela

Na mená Andrej Karginov a Anton šibalov na prvých priečkach sme si už zvykli. Rovnako ako na Vjazoviča a Lopraisa v závese za nimi. A presne takto vyzerala aj etapa Dakaru s poradovým číslom 8.

DAKAR 2020 – 7. etapa: Čierny deň pre všetkých

Kým začneme rozoberať dianie siedmej etapy, chceme si uctiť pamiatku zosnulého účastníka Dakaru, portugalského motorkára Paula Gonçalvesa. Paulo bol tento rok na Dakare po 13.-ty krát. Po 276 km siedmej etapy mal nehodu.

DAKAR 2020 – 5. etapa

Tak ako v etape č. 4, aj tú piatu ovládli ruské Kamazy. Trio Sotnikov, Šibalov, Karginov obsadilo prvé tri miesta. Za nimi do cieľa prišli Bielorus Vjazovič a Čech Aleš Loprais. Loprais ide krok za krokom vpred Postupne svoju jazdeckú formu graduje český pretekár Aleš Loprais.

DAKAR 2020 – 4. etapa

Štvrtú etapu ovládli Kamazy, do prvej desiatky sa vrátili kamióny MKR Technology, Macík prišiel do cieľa desiaty, celkovo sa však stále drží vpredu.

DAKAR 2020 – 3. etapa

Do cieľa tretej etapy prišiel ako prvý rus Andrej Karginov, na chrbát mu však s odstupom necelých piatich minút dýchal Bielorus Vjazovič.

DAKAR 2020 – 2. etapa

Trasa z Al Wajh do mesta Neom dlhá 392 km tvorila druhú etapu rally DAKAR 2020. Karty zamiešali aj nové pravidlá o navigácii.

DAKAR 2020 – 1. etapa

Kategória kamiónov sľubuje tento rok zaujímavé a napínavé súboje, do boja sa zapojili aj Svitko s Jakešom. Hneď prvá etapa začala zostra.

Nový Renault Zoe je už v predaji

Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko, uviedol na náš trh nový Renault ZOE, tretiu generáciu najpredávanejšieho elektrického automobilu na európskom trhu s podielom 18,2 %.

Benzina má na Slovensku už 10 čerpacích staníc, z toho dve samoobslužné

Benzina uzatvára rok svojho obnoveného pôsobenia na slovenskom trhu. Na Slovensku má už desať čerpacích staníc. Motoristi môžu čerpať palivá Efecta a Verva v Malackách, Holiciach pri Dunajskej Strede, Lužiankach pri Nitre, Šelpiciach pri Trnave, Šuranoch pri Nových Zámkoch, Strečne, Tesárskych Mlyňanoch a Senci. Ďalšie dve stanice sú samoobslužné. Nachádzajú sa v Banskej Bystrici a Košiciach a budú uvedené do prevádzky v nasledujúcich týždňoch.