Motorizmus

Volvo Trucks predstavuje prepravné riešenie budúcnosti

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje nový druh prepravného riešenie, ktoré pozostáva z autonómnych úžitkových elektromobilov, ktoré môžu prispieť k efektívnejšej, bezpečnejšej a čistejšej preprave. Dlhodobým cieľom je ponúknuť firmám, ktoré potrebujú nepretržitú prepravnú službu medzi pevne umiestnenými strediskami, akýsi doplnok k dnešnej ponuke.

Nákladné vozidlo Mercedes-Benz Actros vo svetovej premiére

Mercedes-Benz Trucks prezentovala svetovej tlači novú vlajkovú loď značky - nákladné vozidlo, ktoré svojim novým, charakteristickým svetelným podpisom na hornom okraji svetlometov a futuristicky pôsobiacou kamerou MirrorCam na seba priťahuje všetky pohľady.

Ománske dobrodružstvo s VW Amarok

Aktuálny medzinárodný pick-up roka – Volkswagen Amarok – zažíva vynikajúce obdobie. Zisk titulu International Pickup of the Year 2018 podčiarkuje vynikajúcimi výsledkami vo svojom segmente, a to aj napriek veľmi silnej konkurencii. Najnovšie ponúkol VW Úžitkové vozidlá novinárom možnosť vyskúšať si schopnosti aktuálneho medzinárodného šampióna v Ománe, a my sme ako jediná slovenská redakcia boli pri tom.

Dámska jazda: Citroën C3 Elle

Testovanie vozidiel je zväčša doménou mužov. Ako to ale vyzerá, keď si za volant sadne a auto podrobí skúške žena? Aby sme to vyskúšali, predstavujeme vám rubriku Dámska jazda, v ktorej bude naša kolegyňa Natália hodnotiť autá zo ženského pohľadu.

DKV BOX EUROPE absolvuje poslednú fázu testov

Mýtna jednotka DKV BOX EUROPE, ktorá má v budúcnosti umožniť úhradu a vyúčtovanie všetkých mýtnych poplatkov v Európe, absolvuje v týchto dňoch poslednú fázu testov u belgického prevádzkovateľa mýtneho systému Viapass.

Správna starostlivosť o auto môže významne dvihnúť cenu

Hodnota každého spotrebného tovaru spravidla klesá s pribúdajúcim vekom a zároveň značne závisí od toho, ako s ním jeho majiteľ zaobchádza. Inak tomu nie je ani pri ojazdených automobiloch. Pri správnej starostlivosti a dodržiavaní určitých postupov je však možné vysokú hodnotu auta udržať aj o niekoľko rokov dlhšie.