Motorizmus

Volvo Cars vyzýva delegátov OSN

Spoločnosť Volvo Cars dnes vyzvala regulačné orgány a vlády krajín celého sveta, aby riešili výraznú nerovnosť, ktorá panuje medzi rozvinutými a rozvojovými ekonomikami v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.

Opel pokračuje v exportnej ofenzíve a vracia sa do Japonska

Opel pokračuje vo svojej exportnej ofenzíve a vracia sa na dôležitý japonský trh. Už budúci rok nemecká automobilka uvedie na japonský trh prvé tri modely: bestseller Opel Corsa (ktorý sa pravdepodobne bude v Japonsku volať inak) Combo Life a Grandland X. Ďalšie modely budú nasledovať neskôr.

Užitočné desatoro lyžovačky autom

Neviete sa dočkať jarných prázdnin, aby ste už s deťmi vyštartovali na hory, prípadne sa na lyžovačku chystáte s priateľmi či po vlastnej osi autom? Skontrolujte si poistenie, potrebné kontakty, preverte technický stav vozidla, „zásoby“ pre auto, jeho výbavu, ale napríklad aj veľkosť.

V konkurencieschopnosti zaostávame za krajinami EÚ a V4

V konkurencieschopnosti zaostávame za krajinami Európskej únie (EÚ) aj susedmi z Vyšehradskej štvorky (V4). Ukázala to štúdia, ktorá sa zaoberá analýzou konkurenčnej schopnosti automobilového priemyslu na Slovensku. Objednal si ju Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR, o zisteniach informoval vo štvrtok na stretnutí s médiami.

Mercedes-Benz Sprinter oslavuje narodeniny

Pred 25 rokmi bol na trh uvedený transportér, podľa ktorého mal byť pomenovaný celý segment vozidiel: Sprinter. O jedno štvrťstoročie neskôr sa aktuálna generácia tohto vozidla naďalej udržuje medzi lídrami segmentu.

Najtajnejšie miesto automobilky SEAT

Fotografovanie je prísne zakázané. V dizajnovom centre SEAT je všetko tajné, preto mobilné telefóny a kamery musia návštevníci odovzdať hneď pri vstupe. „Máme tu veľa tajomstiev,“ hovorí riaditeľ dizajnu Alejandro Mesonero-Romanos. No tento raz urobia výnimku. V exkluzívnom videu nás šéfdizajnér sprevádza po najtajnejších oddeleniach, kde vznikol nový Leon, ktorý definuje jedným slovom ako zvodný. Toto sú jeho hlavné silné stránky.

Údaje o najazdených kilometroch zasiela do štátneho registra 2000 subjektov

Stáčanie kilometrov patrí dodnes medzi najčastejšie podvody v mnohých krajinách EÚ s cieľom zvýšiť trhovú hodnotu vozidla. Slovensko nie je výnimkou. Pravidelné zaznamenávanie stavu najazdených kilometrov a periodická kontrola po celú dobu životného cyklu vozidla tvoria účinný a nákladovo efektívny spôsob, ako eliminovať podvody s odometrami a chrániť záujmy spotrebiteľov.

Vodiči sa o svoje autá málo starajú, ukázal prieskum

Bezplatné bezpečnostné kontroly vozidiel, ktoré v roku 2019 realizovali nezávislé autoservisy zo siete ProfiAuto Service v Českej republike a na Slovensku, ukázali, že stále veľké množstvo vodičov zanedbáva servisovanie svojich vozidiel. Kontroly odhalili napríklad používanie nekvalitnej brzdovej kvapaliny, zjazdených pneumatík, nesprávne nastavené svetlá alebo chýbajúce detské autosedačky.

Slovenské elektrické dodávky Voltia sa budú vyrábať v Británii

Slovenský výrobca elektrických dodávok Voltia podpísal zmluvu s Bevan Group, jednou z troch hlavných britských spoločností zaoberajúcich sa prestavbou automobilov. Dodávky Voltia sa tak budú vyrábať v troch krajinách, a to na Slovensku, vo Francúzsku a najnovšie vo Veľkej Británii. Výroba by sa mala začať koncom januára s kapacitou desať vozidiel týždenne. Informoval o tom v piatok mediálny zástupca spoločnosti Voltia Pavel Šafránek.