Volkswagen AG a Ford zvažujú úzku spoluprácu

Dvaja silní hráči v segmente úžitkových vozidiel zvažujú úzku strategickú spoluprácu.

Volkswagen AG a Ford sa chystajú spolupracovať a pozerajú na viacero možných joint-venture projektov. Automobilky už podpísali Memorandum o porozumení a hľadajú možnosti strategickej spolupráce, ktorá posilní ich konkurencieschopnosť a služby zákazníkom v globálnom meradle.

 

Volkswagen a Ford zvažujú niekoľko projektov naprieč viacerými oblasťami – vrátane spoločného vývoja radu úžitkových vozidiel, ktorý by mal podľa ich slov ešte lepšie slúžiť a napĺňať stále rastúce nároky a potreby zákazníkov. Prípadná aliancia by nezahŕňala dohody o akciách, vrátane podielov na krížovom vlastníctve.

 

„Spoločnosť Ford sa zaviazala k zlepšeniu našej kondície v oblasti podnikania a tiež prispievania k adaptívnym modelom podnikania, medzi ktoré patrí spolupráca s partnermi s cieľom zlepšiť našu efektívnosť a efektivitu," povedal Jim Farley, Prezident spoločnosti Ford Global Market. „Táto potenciálna aliancia s Volkswagen Group je ďalším príkladom toho, ako sa môžeme stať efektívnejšími ako spoločnosť a zároveň vytvoriť víťazné globálne produktové portfólio a rozšíriť naše možnosti. Tešíme sa, že v nasledujúcich dňoch budeme s tímom Volkswagenu skúmať, ako by sme mohli spolupracovať a lepšie napĺňať stále sa vyvíjajúce potreby zákazníkov v segmente úžitkových vozidiel – a mnoho ďalšieho.“

 

Dr Thomas Sedran, Riaditeľ stratégie skupiny Volkswagen pri tejto príležitosti povedal: "Trhy a dopyt zákazníkov sa menia neuveriteľnou rýchlosťou. Obe spoločnosti už majú silné a doplňujúce pozície v rôznych segmentoch úžitkových vozidiel. Aby sme sa prispôsobili náročnému prostrediu, je nanajvýš dôležité získať flexibilitu prostredníctvom aliancií. Toto je základný prvok našej stratégie Volkswagen Group Strategy 2025. Potenciálna spolupráca s Fordom je pre nás príležitosťou zlepšiť konkurencieschopnosť obidvoch spoločností na celom svete."

 

Ďalšie informácie na teraz nie sú známe, no automobilky prisľúbili, že o vývoji ich rokovaní budú informovať.  

 

transport.sk

Podobné články