Cestná doprava

Integrovaná doprava v súčasnosti úspešne funguje len v Bratislavskom kraji

Bratislavský kraj je jediný, v ktorom už reálne funguje integrovaný dopravný systém a cestujúci majú možnosť využívať všetky jeho výhody. Uviedla to spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava (BID) v reakcii na návrh zákona opozičného hnutia OĽaNO o verejnej osobnej doprave, ktorý predložilo na nadchádzajúci schôdzu Národnej rady (NR) SR.

DPB vyhlásil veľký tender na kamery do autobusov a električiek

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil tender za 1,15 milióna eur s DPH na dodávku a montáž kamerového systému do autobusov a električiek bratislavskej MHD. Po májovom incidente, keď bol v autobuse napadnutý manželský pár, mesto vyhlásilo, že musia byť všetky vozidlá MHD vybavené kamerovým systémom tak, aby bezpečnostné zložky mali online spojenie s vozidlom, v ktorom sa odohráva krízová situácia.

DKV pokračuje v raste prostredníctvom akvizícií

Koncern DKV MOBILITY SERVICES Group, jeden z popredných poskytovateľ služieb v oblasti mobility v Európe, získal v rámci svojej medzinárodnej stratégie rastu dve holandské spoločnosti - Alfa Transport Service VoF (ATS) a Alfa Commercial Finance BV (ACF).

V Ivanke pri Dunaji vznikne záchytné parkovisko,hotové má byť o pol roka

Pri železničnej zastávke v Ivanke pri Dunaji vznikne záchytné parkovisko. Obyvateľom by malo slúžiť už o pol roka. Stavbu vo štvrtok slávnostne otvoril minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Juraj Tkáč a námestník riaditeľa divízie 8 v spoločnosti Metrostav Igor Sedláček.

Novým generálnym riaditeľom Slovak Lines je Pavol Labant

V spoločnosti Slovak Lines nastala zmena na najvyššom poste. Od 1. septembra sa stal novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant, ktorý doteraz riadil divíziu Slovak Lines Express. Vo funkcii vystriedal Petra Sádovského.

Cestujúcich v Nitrianskom kraji vozia od dnes ďalšie nové autobusy ARRIVA

Celkovo 20 nových autobusov bude od októbra k dispozícii cestujúcim v Nitrianskom samosprávnom kraji. Prvých sedem vyrazilo na cesty v okolí Topoľčian, Vrábľov, Zlatých Moraviec a Nitry dnes. V priebehu mesiaca pribudne v regióne ďalších 13 v okolí Nových Zámkov a Levíc moderných autobusov. Všetky nové autobusy prímestskej dopravy sú vybavené informačnými elektronickými tabuľami a klimatizáciou.

DKV uľahčuje platbu srbského mýta

DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre dopravcov, umožňuje od 1. októbra majiteľom nákladných vozidiel nad 3,5 tony následnú úhradu mýta v Srbsku. DKV je prvým poskytovateľom palivových a servisných kariet, ktorý tzv. metódu PostPay pre túto krajinu ponúka.

Prešovskí cestári dostali 16 nových pracovných vozidiel

Zamestnanci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) si v stredu slávnostne prebrali nové mechanizmy. Do vozového parku im pribudlo osem univerzálnych traktorových nosičov s pohonom 4x4 s príslušenstvom a osem nákladných motorových vozidiel valník do 3,5 tony. Krajská samospráva vynaložila zo svojho rozpočtu na nákup techniky viac ako 1,1 milióna eur.