Cestná doprava

Benzina otvorila na Slovensku prvú čerpaciu stanicu

Benzina, najväčšia sieť čerpacích staníc v Českej republike, otvorila svoju prvú čerpaciu stanicu na Slovensku. Slovenskí vodiči môžu na Benzine v Malackách tankovať aditivované palivá Efecta 95 a Efecta Diesel s čistiacim účinkom na motor vozidla aj prémiové palivá Verva 100 a Verva Diesel.

FlixBus a TURANCAR ponúknu priame spojenie východného Slovenska a Mníchova i dopravu na letisko v Berlíne

Globálny poskytovateľ mobility FlixBus a slovenská spoločnosť TURANCAR nadviazali významnú spoluprácu v oblasti predaja už v priebehu februára tohto roka. Teraz ju rozširujú a zákazníkom chcú ponúknuť priame spojenie východného Slovenska a Mníchova i dopravu na nízkonákladové letisko Schönefeld v Berlíne. Nové spoje by mali začať jazdiť v máji. FlixBus v rámci týchto medzinárodných liniek pridá do svojej siete štyri nové mestá na Slovensku: Vrútky, Lučenec, Rimavskú Sobotu a Rožňavu.

14 000 kilometrov naprieč Latinskou Amerikou

Dve nákladné vozidlá Scania S 500 novej generácie zahájili svoju cestu v južnej Brazílii. Po 54 dňoch a 14 000 najazdených kilometroch dorazili do Peru. Išlo o výlet plný objavov, stretnutí s ľuďmi z Latinskej Ameriky, ktorého cieľom bolo ukázať, že správny prístup môže zmeniť svet.

Cestní dopravcovia pociťujú znepokojenie v súvislosti s brexitom

Vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) stále sprevádza množstvo otáznikov. Aj preto sú mnohí cestní dopravcovia znepokojení súčasnou neistotou. Za najpravdepodobnejší scenár po brexite pritom považujú nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o spoločných pravidlách na zabezpečenie základnej prepojenosti v cestnej nákladnej doprave.

Nové Volvo FH s technológiou I-Save znižuje náklady na pohonné hmoty až o 7 %

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje model Volvo FH s technológiou I-Save s cieľom poskytnúť svojim zákazníkom najlepšiu hospodárnosť paliva. Kombináciou nového motora D13TC so zdokonalenými funkciami na úsporu paliva môže toto nové riešenie pri diaľkovej preprave znížiť náklady na pohonné hmoty až o 7 %, a to bez kompromisov v oblasti jazdných vlastností.

Spojíme karty s telematikou

Spoločnosť W.A.G. Payment Solution so svojou obchodnou značkou Eurowag pomocou akvizícií českej firmy Princíp a slovenských Aldobec Technologies razantne vstúpila na pole telematických služieb. Spolu so svojím know-how v oblasti palivových kariet sa chce stať kľúčovým európskym hráčom v oblasti správy vozových parkov.