Cestná doprava

MDV sa usiluje prilákať deti na štúdium dopravy, zorganizovalo dni poradenstva

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR sa usiluje prilákať školákov na štúdium dopravy a príbuzných technických odborov. So železničnými spoločnosťami, regionálnymi partnermi a strednými odbornými školami zorganizovalo v utorok v Bratislave, po Košiciach a Vrútkach, tretí deň kariérového poradenstva. Žiaci základných škôl si mohli vyskúšať, aké je byť rušňovodičom či vodičom kamióna, informovala hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká.

Na železniciach začína od nedele platiť letný cestovný poriadok

Od nedele 9. júna začína na železniciach platiť letný cestovný poriadok. Prináša nové vlaky na východe aj rýchle spojenia počas letných prázdnin z Popradu-Tatier do Muszyny v Poľsku, odkiaľ budú nadväzovať prípoje až do Krakova. Podľa hovorkyne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolíny Duckej by mali tieto spoje zjednodušiť cestovanie a podporiť cestovný ruch v regiónoch.

Negometal poskytuje

Medzi služby, ktoré poskytuje Negometal, patrí vrátenie DPH v celej EÚ, dane z pohonných hmôt, elektronické mýtne palubné jednotky interoperabilné so všetkými európskymi sieťami, konfigurovateľná platobná karta C2A, sociálne zastúpenie (týkajúce sa vodičov pôsobiacich vo Francúzsku) ako aj daňové zastúpenie. 

DPB testuje nový 18 metrový autobus a farebné linkové displeje

DPB, a.s. testuje nový nízkopodlažný, plne klimatizovaný autobus typu SOR NS 18, zároveň toto vozidlo testuje na prvé skúšky farebných LED displejov. Tie slúžia na zobrazenie linky a cieľa cesty z vonkajšej strany vozidla. DPB, a.s. pripomína, že nový testovací autobus jazdí od 15.5.2019 do 10.6.2019 pre všetkých zadarmo.

Finále súťaže Scania Driver Competitions 2019

Presná, úsporná a bezpečná jazda – taktiež aj záchrana života alebo zaistenie nákladu. Uvedené oblasti patria medzi nevyhnutné zručnosti, ktoré musí vodič ovládať. Tieto hlavné zručnosti sa hodnotia v rámci súťaže Scania Driver Competitions 2018 – 2019, ktorej veľké finále sa uskutoční 24. - 25. mája vo Švédsku.