Cestná doprava

Informácie k obmedzeniu pohybu obyvateľstva a kontrolám na hraniciach pred a počas veľkonočných sviatkov

Voľný pohyb osôb bude od 8. apríla 2020 od 00.00 hod. do 13. apríla 2020 do 23.59 hod. obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdzového stavu podľa čl. 5 ods. 3 písm. g) ústavného zákona č. 227/2002 zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu o tom vláda rozhodla v pondelok 6. apríla 2020.

SR a Maďarsko na dohodli na znovuotvorení priechodu Šiatorská Bukovinka

Na čiastočnom znovuotvorení cestného hraničného priechodu Šiatorská Bukovinka–Somoskőújfalu, ktorý bol zatvorený v rámci opatrení proti šíreniu nákazy novým koronavírusom, sa dohodol šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó s ministrom hospodárstva SR Richardom Sulíkom (SaS). Maďarský minister to oznámil v nedeľu na sociálnej sieti.

R. Sulík telefonoval P. Szijjártóovi, hovorili o cezhraničnej preprave tovaru

Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) v piatok popoludní telefonicky rokoval so šéfom maďarskej diplomacie Péterom Szijjártóom o vzájomnej ekonomickej spolupráci. "Zhodli sme sa na tom, že aj naďalej urobíme všetko pre nerušený rozvoj hospodárskej a obchodnej spolupráce. Preto budeme napomáhať voľnému pohybu tovaru cez naše hranice," uviedol maďarský minister na sociálnej sieti.

Nová generácia vozidiel Volvo Trucks

Švédsky výrobca nákladných vozidiel Volvo Trucks predstavil novú generáciu svojich vozidiel. Novinky sa týkajú štyroch najpredávanejších modelov, teda FH, FH16, FM a FMX. Táto štvorica tvorí dve tretiny predaja značky.

NDS upozorňuje motoristov na jarné uzávery tunelov

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zrealizuje v apríli a máji pravidelný servis a kontrolu v diaľničných tuneloch Horelica, Sitina, Šibenik, Bôrik, Považský Chlmec, Branisko, Svrčinovec a Poľana. Informovala o tom hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová.

Polícia umožní dočasné hromadné vyradenie vozidiel z evidencie

Združenie ČESMAD Slovakia na svojej webovej stránke informovalo, že po dohode so zástupcami Ministerstva vnútra SR je možné podať Žiadosť o dočasné hromadné vyradenie vozidla z evidencie PZ SR. Dôvodom tohto výnimočného opatrenia je aktuálna epidemiologická situácia a s ňou spojené prípadné zníženie objemu prepráv a následne dočasné odstavenie vozidiel u konkrétneho dopravcu.

DKV upozorňuje na nový mýtny systém v Bulharsku

Bulharsko zaviedlo od marca nový satelitný mýtny systém na výber mýta na diaľniciach a štátnych cestách. Mýtna povinnosť sa vzťahuje na všetky vozidlá. Spoplatnené úseky majú celkovú dĺžku 3 115 km, z čoho 803 km tvoria diaľnice a 2 312 km cesty prvej triedy.