Cestná doprava

V Trebišove zaviedli verejné požičiavanie bicyklov - bikesharing

Verejné požičiavanie bicyklov, tzv. bikesharing, spustili v stredu v Trebišove. Mesto bude ponúkať záujemcom 65 zdieľaných bicyklov. Táto spoplatnená služba umožňuje zapožičať si bicykel a následne ho vrátiť na ktoromkoľvek verejne dostupnom priestore, kde neprekáža premávke ani chodcom, informovala radnica.

MDV sa usiluje prilákať deti na štúdium dopravy, zorganizovalo dni poradenstva

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR sa usiluje prilákať školákov na štúdium dopravy a príbuzných technických odborov. So železničnými spoločnosťami, regionálnymi partnermi a strednými odbornými školami zorganizovalo v utorok v Bratislave, po Košiciach a Vrútkach, tretí deň kariérového poradenstva. Žiaci základných škôl si mohli vyskúšať, aké je byť rušňovodičom či vodičom kamióna, informovala hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká.

Na železniciach začína od nedele platiť letný cestovný poriadok

Od nedele 9. júna začína na železniciach platiť letný cestovný poriadok. Prináša nové vlaky na východe aj rýchle spojenia počas letných prázdnin z Popradu-Tatier do Muszyny v Poľsku, odkiaľ budú nadväzovať prípoje až do Krakova. Podľa hovorkyne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Karolíny Duckej by mali tieto spoje zjednodušiť cestovanie a podporiť cestovný ruch v regiónoch.

Negometal poskytuje

Medzi služby, ktoré poskytuje Negometal, patrí vrátenie DPH v celej EÚ, dane z pohonných hmôt, elektronické mýtne palubné jednotky interoperabilné so všetkými európskymi sieťami, konfigurovateľná platobná karta C2A, sociálne zastúpenie (týkajúce sa vodičov pôsobiacich vo Francúzsku) ako aj daňové zastúpenie.