Cestná doprava

V Ivanke pri Dunaji vznikne záchytné parkovisko,hotové má byť o pol roka

Pri železničnej zastávke v Ivanke pri Dunaji vznikne záchytné parkovisko. Obyvateľom by malo slúžiť už o pol roka. Stavbu vo štvrtok slávnostne otvoril minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Juraj Tkáč a námestník riaditeľa divízie 8 v spoločnosti Metrostav Igor Sedláček.

Novým generálnym riaditeľom Slovak Lines je Pavol Labant

V spoločnosti Slovak Lines nastala zmena na najvyššom poste. Od 1. septembra sa stal novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Slovak Lines Pavol Labant, ktorý doteraz riadil divíziu Slovak Lines Express. Vo funkcii vystriedal Petra Sádovského.

Cestujúcich v Nitrianskom kraji vozia od dnes ďalšie nové autobusy ARRIVA

Celkovo 20 nových autobusov bude od októbra k dispozícii cestujúcim v Nitrianskom samosprávnom kraji. Prvých sedem vyrazilo na cesty v okolí Topoľčian, Vrábľov, Zlatých Moraviec a Nitry dnes. V priebehu mesiaca pribudne v regióne ďalších 13 v okolí Nových Zámkov a Levíc moderných autobusov. Všetky nové autobusy prímestskej dopravy sú vybavené informačnými elektronickými tabuľami a klimatizáciou.

DKV uľahčuje platbu srbského mýta

DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre dopravcov, umožňuje od 1. októbra majiteľom nákladných vozidiel nad 3,5 tony následnú úhradu mýta v Srbsku. DKV je prvým poskytovateľom palivových a servisných kariet, ktorý tzv. metódu PostPay pre túto krajinu ponúka.

Prešovskí cestári dostali 16 nových pracovných vozidiel

Zamestnanci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) si v stredu slávnostne prebrali nové mechanizmy. Do vozového parku im pribudlo osem univerzálnych traktorových nosičov s pohonom 4x4 s príslušenstvom a osem nákladných motorových vozidiel valník do 3,5 tony. Krajská samospráva vynaložila zo svojho rozpočtu na nákup techniky viac ako 1,1 milióna eur.

Prešovský dopravný podnik otvorí svoje brány pre verejnosť

Pri príležitosti 70. výročia svojho založenia Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. (DPMP) sprístupní svoje priestory pre verejnosť. Deň otvorených dverí spojený s oslavou výročia sa uskutoční v sobotu 7. septembra od 10.00 h do 13.00 h v areáli DPMP. TASR o tom informovala tlačová referentka prešovského mestského úradu Lenka Šitárová.

Vodiči autobusov Arriva Nitra ohlásili časovo neobmedzený ostrý štrajk

Vodiči autobusov spoločnosti Arriva Nitra a.s. sú pripravení vstúpiť do ostrého štrajku. Spustiť ho chcú začiatkom septembra. V pondelok to oznámil predseda Základnej organizácie Odborového zväzu (ZO OZ) KOVO Arriva Nitra Michal Ďuriš. O vyhlásení štrajku podľa jeho slov hlasovalo približne 80 percent zamestnancov, z ktorých sa 97 percent vyjadrilo za ostrý štrajk.