Financie

Kto platí daň z motorových vozidiel? Tu je 5 rád

Firmy a podnikatelia, ktorí v uplynulom zdaňovacom období využívajú na podnikanie vozidlo, musia už do 31.01.2019 nielen podať daňové priznanie, ale aj zaplatiť daň z motorových vozidiel. V prípade nezaplatenia hrozí pokuta. Koho všetkého sa to týka?

Viac ako polovica Slovákov využíva internetbanking

Internetbanking využíva viac ako polovica Slovákov vo veku od 16 do 74 rokov. Počet ľudí, ktorí bankujú online narástol za posledných desať rokov viac ako trojnásobne. Vyplýva to z najnovších údajov Eurostatu, na ktoré upozornila Slovenská sporiteľňa.

Kurz eura sa stabilizoval na úrovni 1,1960 USD/EUR

Kurz spoločnej európskej meny sa vo volatilnom obchodovaní vo štvrtok stabilizoval. Po výraznom oslabení v predchádzajúcich dňoch sa euro neskoro popoludní predávalo po 1,1960 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako ráno.

Euro po prvotnom náraste zamierilo nadol

Kurz spoločnej európskej meny sa v pondelok nevyvíja tak, ako analytici očakávali po minulotýždňovom zasadaní Európskej centrálnej banky (ECB). Obchodníci aj naďalej zvažujú investície do jednotnej meny.

Česká koruna je voči euru najsilnejšia za 5 rokov

Česká koruna posilnila pod hranicu 25,30 CZK/EUR. Jej kurz je voči euru najvyššie za posledných päť rokov. Koruna posilňuje vďaka očakávaniam týkajúcim sa rastu sadzieb. Od aprílového ukončenia kurzového záväzku si už koruna pripísala voči euru takmer 7 %.