Letecká doprava

Z Letiska Piešťany začnú v roku 2019 lietať charterové lety do Turecka a Egypta

Z Letiska Piešťany začnú v roku 2019 lietať historicky prvé charterové lety do tureckej Antalye a blízko pred uzavretím dohody sú lety do egyptskej Hurghady. Devätnásť letov by malo do každej destinácie prepraviť 4000 cestujúcich. Na tlačovej konferencii v Žiline to oznámil Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je väčšinovým vlastníkom letiska.

Letisko Bratislava prekonalo hranicu 2 miliónov cestujúcich

Letisko M. R. Štefánika iba 3. raz v histórii, a po 10 rokoch, opäť prekročilo hranicu dvoch miliónov vybavených cestujúcich. Jubilejný dvojmiliónty cestujúci prešiel letiskom koncom októbra. Letisko Bratislava tak už za desať mesiacov vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

Zisk Ryanairu v 2. kvartáli klesol

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zaznamenala v 2. štvrťroku svojho finančného roka, počas svojej najrušnejšej letnej sezóny, pokles zisku o 6 %. Ryanair už pred tromi týždňami avizoval, že očakáva slabší zisk po sérii štrajkov svojho personálu.

Z Bratislavy pribudnú lety do Moskvy

Do Moskvy sa bude z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave lietať častejšie. Letecká spoločnosť Pobeda pridala navyše nad rámec plánovaného letného letového poriadku ďalších 44 letov z Bratislavy do Moskvy a späť. Lety do metropoly Ruska a z nej pribudnú od 31. augusta do konca letného letového poriadku, do 26. októbra 2018.