Letecká doprava

VIDEO: Bratislavské letisko vybavuje repatriačné lety Slovákov a nákladné lety so zdravotníckymi pomôckami

Letisko M. R. Štefánika vybavuje v týchto dňoch repatriačné prílety Slovákov zo zahraničia. Po zákaze civilných letov, ktorý nariadil Ústredný krízový štáb SR od 13. marca, sa prvý prílet Slovákov z Veľkej Británie, z Londýna-Stanstedu, uskutočnil v piatok 20. marca a ďalší prílet z Londýna večer 24. marca. V pláne sú tento týždeň aj prílety z Washingtonu či Štokholmu.

Viedenské letisko obmedzí prevádzku na minimum

Letisko v rakúskej metropole Viedeň v snahe obmedziť šírenie nového koronavírusu úplne zastaví v nadchádzajúcich dňoch všetky pravidelné lety. Naďalej však bude vybavovať nákladné lety, informovala v utorok agentúra Reuters. "Letisko Viedeň bude aj ďalej v prevádzke, hlavne pre nákladné lety a lietadlá, ktoré privážajú ľudí domov," uviedol hovorca letiska.

Poznáme najlepšie letiská z pohľadu zákazníckej skúsenosti

Organizácia Airports Council International (ACI) World dnes zverejnila víťazov svetovo uznávaných cien Kvality letiskových služieb. Cena je určená pre letiská na celom svete, ktoré poskytujú najlepší zážitok pre zákazníkov podľa názoru samotných cestujúcich. V tomto roku získalo 140 ocenení 84 individuálnych letísk.

Prvý exportný kontrakt pre Mi-38T

Koncom januára oznámila štátna ruská agentúra Rosoboronexport, sprostredkúvajúca dovoz a vývoz vojenskej techniky, že získala prvý kontrakt na export novej vojenskej verzie viacúčelového vrtuľníka Mi-38T – meno objednávateľa však nezverejnila.