Logistika

DACHSER sa sústreďuje na udržateľný rast

Poskytovateľ logistických služieb zaznamenáva 5,5 percentný rast. Hlavným hnacím motorom rastu zostáva európsky export. Nové rekordy zaznamenali v oblasti počtu zásielok, tonáže a pracovnej sily.

Aká je budúcnosť logistiky?

Budúcnosť logistiky a logistických riešení nie je vo hviezdach. Akým smerom sa bude ďalej uberať? Aké sú možnosti IoT v oblasti logistiky? Blíži sa robotická revolúcia, vďaka ktorej budeme môcť odosielať balíky prostredníctvom dronov? Aj na tieto otázky budeme hľadať odpovede s top spíkrami z praxe.

Prologis začal výstavbu nového parku na Slovensku

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil začatie výstavby budovy na mieru pre spoločnosť CBA Slovakia na 6-hektárovom pozemku v Žiari nad Hronom v Banskobystrickom kraji na Slovensku.

P3 Logistic Parks rozširuje svoje aktivity a tím na Slovensku

Rast logistického potenciálu Slovenska, ako aj záujem firiem o mestské logistické centrá a o logistické a distribučné lokality v regiónoch stredného a východného Slovenska priniesli pre spoločnosť P3 Logistic Parks príležitosti pre výstavbu nových parkov a rozširovanie už existujúcich.

Blíži sa brexit, doprava tovaru potrvá dlhšie

Obchod s Veľkou Britániou už o pár týždňov nemusí byť taký jednoduchý ako dnes. Napriek tomu, že podmienky brexitu nie sú ešte známe, firmy, ktoré chcú minimalizovať negatívny dosah na svoje aktivity, by sa mali pripraviť na najhorší možný scenár, a to neriadený, tzv. tvrdý brexit.

Vláda odobrila koncesionára Terminálu intermodálnej prepravy Žilina

Prevádzkovateľom Terminálu intermodálnej prepravy (TIP) Žilina by sa mala na základe koncesnej zmluvy stať spoločnosť TIP Žilina. Počíta s tým návrh na uzavretie koncesnej zmluvy ako výsledok verejnej súťaže, ktorý predložilo na rokovanie vlády Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Návrh vládny kabinet odsúhlasil.

cargo-partner rozširuje priamy LCL servis medzi Áziou a Európou

S 89 týždennými linkami v priamom LCL zbernom servise – 5 z nich cez Transibírksu magistrálu – patrí cargo-partner medzi vedúcich poskytovateľov zberných prepráv v námornej aj železničnej preprave. Poskytovateľ info-logistických služieb najnovšie rozšíril svoju ponuku služieb o nové spojenia.

FM LOGISTIC oznámila svoje výsledky za finančný rok 2017–18

"Som veľmi hrdý na to, že spoločnosť prosperuje a že spolu s našimi tímami získavame silnú pozíciu na všetkých trhoch, kde pôsobíme. Sme spokojní aj preto, že nám naši zákazníci opätovne zverili svoju dôveru. Vysoká miera rastu sa však premietla aj negatívne. Spustenie veľkého množstva projektov a súčasný prudký nárast nákladov na mzdy, predovšetkým v Strednej Európe, malo vplyv na našu ziskovosť. "Hovorí Jean-Christophe Machet, generálny riaditeľ skupiny FM Logistic.

Tradičný eLearning v logistike už nestačí

Logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss vytvorila pre svojich zamestnancov v seneckej pobočke nový spoločný priestor. Slúži nielen na oddych počas pracovnej doby, ale aj vzdelávanie formou e-learningových školení.

Spoločnosť cargo-partner oficiálne zahájila výstavbu iLogistics centra v Ljubljane

Slávnostným výkopom, ktorý sa uskutočnil 30. augusta, oslávila spoločnosť cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb, oficiálny začiatok výstavby svojich moderných skladových priestorov v blízkosti letiska v Ljubljane. iLogistics centrum poskytne 25.000 m² skladovej plochy a začiatok prevádzky je naplánovaný na rok 2019.