Logistika

Nové objednávky a vysoké investície pripravujú ZF na zápas s náročnou situáciou na trhu

Spoločnosť ZF Friedrichshafen AG dosiahla v náročnom prostredí ciele na celý rok, ktoré boli upravené v lete 2019. Tržby skupiny na úrovni 36,5 mld. € – upravené o dôsledky výkyvov mien a fúzie a akvizície – predstavovali trochu slabší výsledok v porovnaní s predošlým rokom, kedy to bolo 36,9 mld. € (organicky mínus 1,9 %). Upravený EBIT dosiahol 1,5 miliardy € (2018: 2,1 mld. €) a marža upraveného EBIT bola 4,1 % (2018: 5,6 %).

Kuriérske spoločnosti hlásia nárast objednávok na hranicu prepravných kapacít

Bezpečnostné opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu spôsobujú v posledných dňoch extrémny nárast objednávok z internetových obchodov. Podľa DPD sa kuriérske spoločnosti dostávajú na hranicu prepravných kapacít. V najbližších dňoch by zákazníci internetových obchodov mali počítať aj s tým, že sa doručovanie zásielok spomalí.

GW má za sebou úspešný rok

Spoločnosť Gebrüder Weiss spätne hodnotí úspešný rok 2019. Medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť ďalej upevňovala svoju pozíciu na trhu v Európe, v USA a Ázii a znovu investovala do svojich logistických prevádzok, zariadenia a do digitalizácie procesov.

Nová služba zefektívňuje špedičné služby

Spoločnosť GEFCO, popredný poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca a európska jednotka v odvetví automobilovej logistiky, prináša svojim zákazníkom nový nástroj GEFCO VISIBILITY.

Nové sklo pre svetoznámu vežu Big Ben

Z Horného Falcka do Londýna: spoločnosť DACHSER doručuje sklenené dosky, ktoré boli ručne fúkané v sklárňach Glashütte Lamberts, do Veľkej Británie. Miestom určenia týchto bezpečne zabalených sklených tabúľ nie je nič menšie, než svetoznáma Elizabeth Tower v Londýne.

DACHSER organizuje špeciálne charterové lety do Číny

V reakcii na obmedzenie leteckej prepravy spôsobené vírusom COVID-19 vypracovala spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics núdzový plán pre charterové lety. Vďaka nemu sa môžu zákazníci spoľahnúť na zaistenú letovú prepravu z Frankfurtu do Číny.