Logistika

cargo-partner rozširuje priamy LCL servis medzi Áziou a Európou

S 89 týždennými linkami v priamom LCL zbernom servise – 5 z nich cez Transibírksu magistrálu – patrí cargo-partner medzi vedúcich poskytovateľov zberných prepráv v námornej aj železničnej preprave. Poskytovateľ info-logistických služieb najnovšie rozšíril svoju ponuku služieb o nové spojenia.

FM LOGISTIC oznámila svoje výsledky za finančný rok 2017–18

"Som veľmi hrdý na to, že spoločnosť prosperuje a že spolu s našimi tímami získavame silnú pozíciu na všetkých trhoch, kde pôsobíme. Sme spokojní aj preto, že nám naši zákazníci opätovne zverili svoju dôveru. Vysoká miera rastu sa však premietla aj negatívne. Spustenie veľkého množstva projektov a súčasný prudký nárast nákladov na mzdy, predovšetkým v Strednej Európe, malo vplyv na našu ziskovosť. "Hovorí Jean-Christophe Machet, generálny riaditeľ skupiny FM Logistic.

Tradičný eLearning v logistike už nestačí

Logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss vytvorila pre svojich zamestnancov v seneckej pobočke nový spoločný priestor. Slúži nielen na oddych počas pracovnej doby, ale aj vzdelávanie formou e-learningových školení.

Spoločnosť cargo-partner oficiálne zahájila výstavbu iLogistics centra v Ljubljane

Slávnostným výkopom, ktorý sa uskutočnil 30. augusta, oslávila spoločnosť cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a logistických služieb, oficiálny začiatok výstavby svojich moderných skladových priestorov v blízkosti letiska v Ljubljane. iLogistics centrum poskytne 25.000 m² skladovej plochy a začiatok prevádzky je naplánovaný na rok 2019.

Gebrüder Weiss rastie v Gruzínsku

Rakúska logistická firma Gebrüder Weiss rozširuje svoje podnikanie v Gruzínsku. Pobočku v Tbilisi blízko letiska rozšíri o 2000 štvorcových metrov (m2) krytej plochy a 6000 m2 voľnej plochy. Vedenie vorarlberskej rodinnej firmy o tom informovalo v pondelok. Do tamojšej pobočky investuje takmer 2,5 milióna eur.

DACHSER rozširuje ponuku námorných LCL služieb

Spoločnosť DACHSER, popredný poskytovateľ zbernej služby na európskych trhoch, prevádzkuje hustú sieť pozemnej dopravy. Aj v oblasti námornej dopravy postupne rozširuje svoju zbernú sieť. V roku 2018 bude spustených 26 nových LCL (less than container load) liniek. Pri šiestich existujúcich LCL linkách DACHSER zvyšuje frekvenciu z jedného lodenia každé dva týždne na jedno lodenie týždenne.

cargo-partner vybuduje v Ľubľane iLogistics centrum

Spoločnosť cargo-partner začne tento rok s výstavbou moderného iLogistics centra v blízkosti letiska v Ľubľane. Vybudovaním nových priestorov sa šesťnásobne zväčší kapacita skladov cargo-partner – na viac ako 20 000 paliet na 25 000 metroch štvorcových.

GEFCO spúšťa svoju Innovation Factory

Skupina GEFCO, globálny poskytovateľ služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európsky líder v oblasti logistiky automobilového priemyslu dnes oznámila, že otvára svoju Innovation Factory. Táto iniciatíva predstavuje míľnik v rámci inovačnej stratégie Skupiny a jej cieľom je podpora nových nápadov a tvorivosti v tímoch GEFCO na celom svete.

Prestížna anketa TOP Slovakia 2018 pozná víťazov

18. ročník čitateľskej ankety TOP SLOVAKIA odborného časopisu TRANSPORT a LOGISTIKA SK prináša obraz o popularite značiek úžitových vozidiel na slovenskom trhu, ako aj o spotrebiteľských postojoch veľkej rodiny autodopravcov a logistov.