Železničná doprava

Prezidentka vycestovala na návštevu Rakúska vlakom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) odviezla slovenskú prezidentku na oficiálnu návštevu Rakúskej republiky. Zuzana Čaputová odcestovala z bratislavskej Petržalky do Viedne spoločne s delegáciou v piatok 30. 8. 2019 vlakom REX 7610 (Bratislava-Petržalka 09:15 – Wien Hbf 10:14).

Elektrifikácia trate Haniska – Moldava nad Bodvou dostala zelenú

Elektrifikácia úseku železničnej trate Haniska pri Košiciach – Moldava nad Bodvou sa bude realizovať v tzv. redukovanom variante. Ten zahŕňa elektrifikáciu trate a modernizáciu zabezpečovacieho zariadenia, ako aj rekonštrukciu železničného zvršku a spodku vrátane úpravy nástupísk. Investičné náklady predstavujú 58 miliónov eur. Na stredajšom (27. 8.) výjazdovom rokovaní v Kokave nad Rimavicou to odsúhlasil vládny kabinet.

Vlakmi do zahraničia cestujúci najviac smerujú do Česka a Rakúska

Vlakmi za hranice Slovenska cestujúci celoročne aj počas letnej sezóny najčastejšie mieria do Českej republiky a Rakúska. Vysoký záujem je o Prahu či Viedeň, pričom tieto metropoly nemusia byť len cieľom cesty, ale aj prestupnou stanicou do iných dovolenkových destinácií. Pre TASR to uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

ŽSR pracujú na zvýšení priepustnosti tratí v okolí Bratislavy

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pracujú na zvýšení priepustnosti železničných tratí v okolí Bratislavy. Pripravujú zavedenie opatrení, ktoré by mali zabezpečiť zvýšenie frekvencie osobnej či nákladnej dopravy. Týkajú sa tratí Bratislava-Nové Mesto – Komárno a Bratislava – Trnava. Informoval o tom hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Trať Púchov - Považská Teplá bude zmodernizovaná z európskych peňazí

Na rýchlejšiu železničnú dopravu na severnom Slovensku v rámci transeurópskej dopravnej siete (TEN-T), v úseku medzi Žilinou a Púchovom, bude preinvestovaných takmer 285,5 milióna eur z kohézneho fondu. Projekt financovaný z rozpočtu Európskej únie (EÚ) zmodernizuje úsek trate medzi Púchovom a Považskou Teplou tak, aby na ňom mohli vlaky jazdiť rýchlosťou do 160 kilometrov za hodinu.

Karlovesko-dúbravskú radiálu začnú rekonštruovať od 22. júna

Dlhoočakávaná rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály sa začne 22. júna a potrvá do septembra 2020. Rozdelená bude na viacero etáp. Mesto podpísalo zmluvu so zhotoviteľom prác – konzorciom firiem DK Radiála, za 65,1 milióna eur s DPH. V dôsledku prác bude nasledujúce mesiace na viacerých miestach Karlovej Vsi a Dúbravky obmedzená doprava vrátane výluky električiek. Informovali o tom vo štvrtok zástupcovia hlavného mesta.