Ruské železnice uvažujú o kúpe kontrolného podielu v Cargo Slovakia

Ruská štátna železničná spoločnosť Ruské železnice má záujem o kúpu kontrolného podielu v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, povedal dnes viceprezident Ruských železníc Salman Babajev.

Zároveň zopakoval, že ruská železničná firma už podala ponuku na poľskú spoločnosť PKP Cargo, ktorá je 2. najväčším prepravcom tovaru po železnici v Európe. O PKP Cargo majú zároveň záujem aj Česi, ktorí by chceli poľského prepravcu spojiť so svojím ČD Cargo a vytvoriť najambicióznejší projekt nákladnej železničnej prepravy v strednej Európe.
      
Babajev zároveň dodal, že v prípade, že sa v septembri plánovaný predaj 75 % mínus dve akcie v nákladnej divízii Ruských železníc známej ako Freight One odloží, vzniknutý deficit v investičnom programe by Ruské železnice vykryli pôžičkou. Ruské železnice schválili plán predaja svojich dvoch nákladných divízii Freight One a Transcontainer v apríli tohto roka, pričom od predaja si sľubujú viac než 3 miliardy eur. Len predaj Freight One by im mohol vyniesť 2,85 miliardy eur. Predaj by sa však mohol odložiť pre zmeny v predstavenstve Ruských železníc.
 

transport.sk, TASR

Podobné články