VIDEO: Škoda Octavia 1,6 TDI - spotrebuje málo aj na diaľnici

Mnoho automobiliek dnes pod kapotu svojich vozidiel umiestňuje motory s nižším objemom, ktoré za pomoci turbodúchadla dodávajú dostatočný výkon pre bežnú, ako aj mierne dynamickú jazdu.

V internetových diskusiách sa dá nájsť veľké množstvo dohadov o spotrebe paliva VAG motora 1,6 TDI 77kW. Tento 105-konový agregát spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou mnohí označujú za nie až tak úsporný, iní si ho nevedia vynachváliť. Pochybnosti sú väčšinou spojené so spotrebou paliva pri vyššej rýchlosti, kedy je vo väčšine príspevkov na internete vyslovený dohad o tom, či sa malý objem motora netrápi s hmotnosťou automobilu a prekonávaním odporu vzduchu až natoľko, že by sa spotreba enormne zvýšila. 

My sme vyskúšali prakticky, koľko paliva si vypýta nový automobil Škoda Octavia. Údaj o priemernej spotrebe sme odčítali z palubného počítača - netankovali sme na benzínke aby sme získali úplne presný údaj.
Jazda sa uskutočnila iba s vodičom, bez spoucestujúcich, ktorí by po zvýšení celkovej hmotnosti vozidla mali vyplyv na výsledný údaj.  Na aute boli obuté pneumatikami 205/55 R16 na hliníkových diskoch. 

redakcia Transport.sk

Podobné články