Škrečok Charlie – nový testovací vodič Volvo Trucks

Pokračujúc v úspechu minuloročného testu s povrazolezkyňou, Volvo Trucks dovolilo malému škrečkovi riadiť najnovšie nákladné vozidlo Volvo FMX.

V tejto skúške škrečok Charlie riadil Volvo FMX v ťažkom teréne lomu. "Viem, že je ťažké uveriť, že by škrečok mohol riadiť nákladné vozidlo. Ale Charlie to dokázal. To, čo vidíte v spote je skutočné," povedal Lars Terling, Vice President Marketing Communications, Volvo Trucks. Cieľom spotu bolo demonštrovať, aké jednoduché je manévrovať s 15 tonovou konštrukciou vozidla.

Film bol natočený v Španielsku a režisérom bol známy Jamie Rafn. Viceprezident Lars Terling potvrdil, že testovacie filmy sú súčasťou stratégie živých testov, s cieľom vyzdvihnúť technické inovácie Volvo Trucks. Najnovší spot so škrečkom je zameraný na predstavenie Volvo dynamyckého riadenia (Volvo Dynamic Steering) - revolučnej novinky, vďaka ktorej sa zjednoduší manipulácia s volantom pre vodičov na celom svete. "Pred začiatkom sme boli veľmi skeptickí, ale zároveň sme si uvedomovali, že by to mohol byť zábavný spôsob, ako demonštrovať jednoduchosť a ľahkosť riadenia s Volvo dynamickým riadeným," povedal Terling. Prezradil tiež, že ešte môžu nasledovať ďalšie živé testy.

Pozrite si film "Test so škrečkom"

 


Charlie je špeciálne trénovaný škrečok z UK. Nákladné vozidlo, ktoré mal za úlohu riadiť bolo nové Volvo FMX. Tieto nákladné vozidlá sa najčastejšie používajú v stavebníctve, pri ťažbe v lomoch a v iných ťažkých podmienkach.

Podpornej úlohy sa ujal vodič Seon Rogers, ktorý mal po celý čas nohy na pedáloch a mrkvu v ruke, aby udržal Charlieho v pohybe a umožnil mu tak riadiť vozidlo v ťažkých podmienkach lomu.

Film bol natočený v uzavretom lome v Los Tres Cunados, Španielsko.

Okrem živého testu v podaní škrečka Charlieho, môžete na YouTube nájsť aj video, propagujúce 300 mm svetlú výšku nového Volva FMX:
 
Galéria k článku (3 fotografie)

transport.sk, TS Volvo Trucks

Podobné články