Vitajte v mojej kabíne - Andrea Guglielmetti

Dvanásteho apríla 2012 si svet pripomenul 100. výročie potopenia slávneho Titanicu.

V rovnaký deň sa Andrea Guglielmetti z talianskeho mesta Cantú rozhodol dekorovať svoje Volvo FH 16 témou Titanicu, aby si pripomenul tých, ktorí pri jeho potopení zahynuli. Na jednej strane jeho trucku je Titanic vyobrazený pri opúšťaní prístavu v Southamptone. Na druhej strane je scéna potápajúceho sa kolosu a záchranné člny s tými, čo prežili.

"Kúpil som ho v roku 2012, potom trvalo asi 3-4 mesiace kým sme ho pomaľovali a dokončili interiér," hovorí Andrea. "Titanic som si vybral hlavne preto, že mám rád všetko čo súvisí s morom, vodou a s loďami. Bolo to namaľované v roku 2012, kedy bolo aj 100. výročie Titanicu." Na zadnej strane Volva je podobizeň kapitána Titanicu, Edwarda Johna Smitha. "Ostal na palube Titanicu až do konca," hovorí so zanietením Andrea. Je naozaj vidieť, že na výzore svojho miláčika si dal taliansky kamionista záležať. Spodná časť znázorňuje vrak potopenej lode.

"Moja druhá žena. Ona je prvá, môj kamión je druhá," hovorí s úsmevom a ukazuje na fotku svojej manželky. Ktovie, či by jej však zveril do rúk svoje Volvo. "Nikto nejazdí na mojom kamióne. Iba ja." Niet divu, že takto upravený truck vzbudzuje pozornosť všade, kde sa objaví. "Ľudia ma zastavujú aby si mohli urobiť fotky. Dokonca aj policajti. Pred dvoma týždňami ma zastavili, aby si spravili fotky do svojich mobilov," popisuje vtipnú príhodu Andrea. 

transport.sk

Podobné články