Vitajte v mojej kabíne - Jason Ryan

Jason Ryan sa motal okolo truckov už ako malý chlapec.

Jeho otec totiž vlastnil predajňu Volvo Trucks. Tá teraz patrí Jasonovi, a tak sa začal aj príbeh jeho Viking Mafia 5051v. A prečo práve toto označenie? "5051v znamená niečo bláznivé, šialené, je to volací znak Los Angelskej polície," objasňuje Jason. "Pre tento truck neexistuje lepšie označenie ako "bláznivý." O svojom Volve Jason dlho premýšľal, chcel aby bolo úplne iné, ako bežný kamión. "Ľudia sa smiali na množstve vecí, ktoré som chcel urobiť, ale aj tak sme do toho išli." Pri pohľade na Viking Mafia Vám napadne iba jedno - oplatilo sa.

"Keď sme sa začali, snažili sme sa priniesť s týmto truckom niečo nové. Výfuky boli niečo s čím som sa chcel pohrať. Sú tu štyri indukčné potrubia a osem výfukov. Na vrchu toho všetkého je vyobrazená Lady Vking. Keďže sme chceli robiť veci odlišne, do mečov sme spravili diery a dali sme do nich svetlá. Všetky majú svoju funkciu - svetlo spiatočky, brzdové svetlá, parkovaie svetlá. Vo vnútri kabíny sme nechceli robiť také veľké zmeny. Páči sa mi, ako je riešený interiér v týchto vozdilách. Sú vyrobené veľmi kvalitne," chváli švédskeho výrobcu. Jediné, s čím si chlapci dali námahu, aby to v interiéri vylepšili, je audio systém. "Táto zostava Vám vyrazí okná, ak ju dáte dosť nahlas," upozorňuje Jason. Pohodlie pre vodiča dotvára 70 palcová LED TV.

"Mali sme niekoľko nápadov, čo urobiť s nádržami na palivo. Obalili sme ich kožou. Zo začiatku to nevyzeralo dobre, kým sme ich nepriskrutkovali a nenafarbili popruhy." Za svoj výzro a detailné prepracovanie si Viking Mafia získala rešpekt aj medzi tými austrálskymi truckermi, ktorí nie sú práve fanúšikovia európskych truckov. "Ľudia, ktorí sa bežne nepozrú na Volvo, pretožze nemajú radi európske vozidlá, si nemôžu pomôcť, a rešpektujú množstvo práce a umenia, ktoré sme do tohoto trucku vložili. Som rád, že si vieme získať pozornosť od tradičných austrálskych truckov," uzatvára hrdo Jason Ryan.  

 

transport.sk

Podobné články