Ken Block opäť predvádza majstrovské kúsky

YouTube má nový hit - Ken Block a jeho Ford Fiesta ST RX43 2013.

Pre motoristických nadšencov je meno Ken Block veľmi známe. Pre tých, ktorí o ňom ešte nepočuli, ide o 46 ročného amerického rallye jazdca divízie Hoonigan Racing Division. Známy je svojimi úžasnými manévrovateľskými schopnosťami. S autom dokáže neuveriteľné kúsky.

V roku 2009 sa jeho video s názvom Gymkhana 2 (Gymkhana je typ motoristickej súťaže, ide o preteky na trati plnej rôznych prekážok) stalo 4. najsledovanejším virálnym videom na YouTube. Odvtedy už prešiel nejaký ten čas, a dnes je tu ďalšie Blockove video, Gymkhana 6. Trať navrhol samotný Ken, a dal sám sebe poriadne zabrať. Block je poradcom vývojárov hry Need for Speed Rivals, a preto sú na trati použité aj niektoré prvky klasické pre hru Need For Speed, napríklad policajné Lamborghini Aventador. 

"Tento rok sme museli ísť do rôznych smerov, po pokorení San Francisca v Gymkhana 5 a spojenie s traťou Gymkhana GRID bolo pre mňa prirodzeným rozodnutím. Bola to pre mňa výzva ako pre jazdca a trať ktorú sme predstavili, je interpretáciou toho, ako by vyzerala moja trať Gymkhana GRID," povedal Ken.

Video Gymkhana 5 sa natáčalo v uliciach San Francisca:

 

Galéria k článku (2 fotografie)

transport.sk

Podobné články