Ako prichádza na svet Scania R 730 V8 Streamline

Toto video dokumentuje výrobu Scanie R 730 V8 Streamline od úplného začiatku až po doručenie vozidla zákazníkovi v Nemecku.

Vozidlá Scania sa vyrábajú s použitím modulárneho systému. Ten umožňuje vyrábať akýkoľvek typ vozidla s použitím menšieho počtu výrobných hál. Systém poskytuje zákazníkovi šancu dostať presne také vozidlo, aké pre svoje podnikanie potrebuje. Taktiež zabezpečuje rýchly prístup k náhradným dielom, rýchlo a spoľahlivo kdekoľvek na svete.

Po prijatí objednávky od zákazníka sa začína súbor viacerých procesov. V rôznych výrobných závodoch Scania sa začnú vyrábať motory, rámy, kabíny, prevodovky a ďalšie potrebné komponenty. Hneď ako sú dokončené, doručia ich do závodu, ktorý je najbližšie k zákazníkovi, a vozidlo sa skompletizuje na montážnej linke. 

Výrobné linky na ktorých sa vozidlá dokončujú sa nachádzajú v Södertälje vo Švédsku, v Angers vo Francúzsku, São Bernardo do Campo v Brazílii a v Zwolle v Holandsku. Toto video bolo natočené v závode v Zwolle. Proces dokončenia vozidla na montážnej linke trvá zvyčajne 7 hodín a vyžaduje si prácu asi 500 zamestnancov, ktorí sú rozmiestnení na 65 miestach pozdĺž montážnej linky. Po tom, ako vozidlo opustí montážnu linku, začína sa s montážou extra výbavy, ktorú si zákazník priobjednal. Celkovo zaberá čas od objednania vozidla zákazníkom, po jeho doručenie zákazníkovi asi 8 týždňov.

 

transport.sk

Podobné články