Vitajte v mojej kabíne - Erhard Lettner

Po rakúskych cestách jazdí neobyčajné Volvo FH16 750.

Jeho majiteľom je Erhard Lettner. Na tom ,aby bol jeho truck unikátny, si dal záležať. "Kúpil som si tento kamión pretože ide o najvýkonnejší model na trhu," začína svoje rozprávanie Erhard a zároveň dodáva: "je to tiež jediný kamión, ktorý vyzerá takto. Množstvo vecí na ňom je špeciálne upravených," a hneď ako dopovie, začína ukazovať širokú paletu upravených komponentov ba svojom Volve. Snáď jediným pôvodným komponentom je kľučka na dverách. 

"Je pre mňa dôležité mať jedinečný kamión, pretože mám rád pekné veci. Jazdiť 14 hodín denne je väčšia źabava v dobre vyzerajúcom trucku." Jeho Volvo nie je unikátne iba zvonku. Keď vstúpite do kabíny zistíte, že ani tu veľa pôvodného nezostalo. Na strope sa vynímajú LED svetielka pripomínajúce oblohu. Vnútrajšku dominuje kožené čalúnenie.

"Auto je purpurovej farby, pretože sme určite nechceli nič biele. Nevedeli sme, akú farbu zvoliť, tak sme iba zavreli oči a ukázali náhodne na jednu farbu z katalógu. Bola to purpurová," popisuje precízny výber farby Erhard. Najdrahšou vecou bol výfukový systém (z nehrdzavejúcej ocele) a masívny predný chrómový nárazník. A prečo sú na kamióne namaľované losy? "Sú pozostatkom starých čias, keď sme jazdili do Škandinávie. Los je firemným logom. 

 

Galéria k článku (3 fotografie)

transport.sk

Podobné články