Vitajte v mojej kabíne - Jon a Miriam Brownovci

Jon Brown so svojou manželkou Miriam tvoria nerozlučný tím. Podľa svojich slov sú na non-stop platenej dovolenke.

Ich Volvo VNL je hotový byt na kolesách. Je pre nich miestom pre zábavu, šport, dobrodružstvo, pre všetko čo ich baví. A preto ho milujú. "K práci truckerov sme sa dostali náhodou. Chceli sme cestovať a chceli sme tráviť všetok náš čas spolu," opisuje začiatky ich života na cestách Jon. Ako dodáva, táto práca im poskytuje všetko, čo hľadali.

Keď začali jazdiť, sami nečakali, aká dlhá kariéra je pred nimi. "Plánovali sme takto žiť rok. A teraz sme tu, po 14 rokoch," hovorí Jon. "Obaja máme radi jazdenie, to nám pomáha," dodáva jeho manželka Miriam. Zdá sa, že sa výborne dopĺňajú. "Ja som dobrá na premávku a veľké mestá. On sa dokáže popasovať s čímkoľvek," chváli svojho manžela. 

Celý ich truck bol upravený. Na jeho strechu vedie rebrík, majú tam uložené svoje veci, napríklad dosky na surfovanie. Pri úpravách úzko spolupracovali so spoločnosťou Volvo. "Už keď auto vychádzalo z fabriky, všetko potrebné pre nadstavbára muselo byť na svojom mieste," hovorí Jon. "Priečinky museli byť na svojich miestach, nádrže tiež, aby sa to nemuselo prerábať, keď to pôjde k nadstavbárovi. A vo Volve povedali: Vybavíme to."

Vo vnútri nechýba výbava, na akú sme zvyknutí z našich domácností. Širokouhlý televízor je na podstavci, aby sa mohol vysunúť a mohli ste ho sledovať z ktoréhokoľvek miesta, gauč sa dokáže zmeniť na posteľ, jedálenský kút je vysúvací, takže keď sa vysunie, zvýši sa vnútorný priestor. Dokonca aj ich fenka Mazzy má svoje miesto na spanie. A čo je najdôležitejším kusom vybavenia pre Miriam? "Mojím najobľúbenejším spotrebičom v tomto trucku je práčka so sušičkou. V kuchyni mám dvojitý drez a elektrický sporák s dvoma platňami."

Brownovci si potrpia na zdravý životný štýl. "Po našom prvom roku na cestách sme si uvedomili, že ak v tom chceme pokračovať, potrebujeme nájsť spôsob, ako žiť aktívnejšie a zdravšie sa stravovať," vysvetľuje Jon. "Milujeme jazdenie. Chceli sme v tom pokračovať," dopĺňa Miriam dôvody, prečo sa rozhodli zmeniť svoj životný štýl. 

Praktická nie je iba obytnáčasť ich Volva VNL. Aj kabína je navrhnutá tak, aby boli všetky veci ľahko dostupné a mali svoje miesto. Často ju totiž používajú nielen počas šoférovania, ale aj ako svoju kanceláriu. Keď ich počúvate, je Vám jasné, že byť truckermi pre nie nie je iba práca. Skutočne milujú to, čo robia. "Stále to máme radi. Stále je to dobrý spôsob, ako žiť nás život. Sme dobrý tím," uzatvára Miriam.

Galéria k článku (2 fotografie)

transport.sk

Podobné články