Ohnivočervené emócie: Scania Red Passion

Scania predstavila limitovanú edíciu vozidiel Red Passion, z ktorej sa vyrobí len 75 kusov.

Poháňať ich bude motor Euro 6 V8 s výkonom 580 konských síl, o komfort vodiča sa postará preistranná kabína Topline. Všetkých 75 kusov je už predaných, prvé tri boli doručené svojim novým majiteľom. Edícia Red Passion bola určená pre zákazníkov v Belgicku, Holandsku a Luxembursku.

Vozidlá z tejto limitovanej edície sú vyrábané v dvoch verziách, ako dvoj resp. trojnápravové. Dvojnápravová verzia má k dispozícii 1 500 litrové palivové nádrže, pri trojnápravovej verzii je objem nádrží 715 litrov. Obe verzie majú kolesá Alcoa Dura Bright Evo s pneumatikami Michelin.

Vozidlá majú výraznú červenú farbu, s ktorou korešponduje mriežka chladiča, spätné zrkadlá a okraje bočných okien, ktoré sú čierne. V slnečnej clone sú zabudované 4 LED svetlá, LED podsvietenie osvetľuje aj nápis Red Passion, ktorý je na prednej strane kabíny.

Vo vybavení sú všetky bezpečnostné systémy, vrátane adaptívneho tempomatu Scania, systému núdzového brzdenia (AEB) a elektronického stabilizačného programu (ESP). K pohodliu vodiča prispieva navigácia a audio systém so subwooferom a silnými reprákmi, umiestnenými na dverách. Nad posteľou je DVD prehrávač s plochou obrazovkou. Sedadlá sú potiahnuté čiernou kožou, ktorá je prešívaná červenou niťou. Každé vozidlo má na ráme dverí chrómovú tabuľu s poradovým číslom (od 1 do 75). Ak Scaniu Red Passion stretnete na cestách, určite ju neprehliadnete.

 

 

Galéria k článku (1 fotografia)

transport.sk

Podobné články