Reality Road: odvážny kaskadérsky kúsok na dvoch kolesách s Volvo FH

Spoločnosť Volvo Trucks premiérovo uviedla prvé tri epizódy reality show Reality Road. V tretej epizóde sa Volvo FH ocitne na dvoch kolesách.

V reality šou so spoločnosťou Volvo Trucks, ktorá nesie názov ‘Reality Road’, podrobí Volvo FH  svoje sily skutočnému testu, kde bude jazdiť na dvoch kolesách na mieste mimo mesta Berlín. 

“Tento kaskadérsky kúsok vyžaduje veľa od oboch strán, aj zo strany vodiča aj vozidla,” hovorí kaskadérsky koordinátor Peter Pedrero. V tretej epizóde reality šou spoločnosti Volvo Trucks ‘Reality Road’, kamión jazdí na dvoch kolesách na skúšobnej dráhe mimo mesta Berlín. Tento kaskadérsky kúsok bol vykonaný počas nakrúcania scény pre hudobné video umelkyne Mapei, ktoré sa natáčalo v rámci reality šou.

“Jazda na dvoch kolesách vyžaduje enormnú presnosť. Vozidlo sa musí vykloniť o 45 stupňov a aj sa vykloní menej, klesne späť na všetky štyri kolesá. Je dôležité, aby vodič udržal vozidlo v tom správnom uhle,” vysvetľuje Peter Pedrero, kaskadérsky koordinátor.

Prípravy boli dôkladné: rampa bola dlhá 12,5 metrov, 140 cm vysoká a sklonená presne na 30 stupňov, aby sa vozidlo dostalo presne do uhla 45 stupňov. Za volantom bol kaskadérsky vodič Walter Melis, jeden zo svetových odborníkov v jazde na dvoch kolesách.

“Jazda na dvoch kolesách na kamióne je jedna z najťažších vecí, ktoré môžete urobiť. Musím byť úplne sústredený počas jazdy a zároveň musím vyvažovať vozidlo s mojou vlastnou váhou – jazdím doslova bez predošlej prípravy,” hovorí Walter Melis. Dvojkolesový kaskadérsky kúsok nebol len súčasťou hudobného videa speváčky Mapei, ale je tiež súčasťou kampane Volvo Trucks Servises spoločnosti Volvo Trucks.

“Cieľom kampane je ukázať silu ponuky služieb spoločnosti Volvo Trucks. Faktom je, že vďaka prepojeniu služieb môžeme individuálne skontrolovať stav vozidla v reálnom čase, čo sme vlastne uskutočnili počas tohto kaskadérskeho kúska. So spoľahlivými informáciami o stave vozidla je možné naplánovať údržbu individuálne a tým tiež zaistiť produktivitu,” vysvetľuje Per Nilsson, PR riaditeľ spoločnosti Volvo Trucks.

transport.sk, TS Volvo Trucks

Podobné články