DACHSER Slovakia ponúka nové priame spojenie do Štrasburgu a Langenhagenu

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER Slovakia posilňuje svoju sieť priamych liniek. Zákazníci môžu od februára využívať nové linky z Lozorna do Štrasburgu a Langenhagenu až päťkrát v týždni.

DACHSER si upevňuje svoju pozíciu jedného z významných hráčov na trhu a zavádza nové linky. Linka do Štrasburgu je obojsmerná a prináša priamejšie spojenie na Francúzsko. To znamená vyššiu efektivitu, kvalitu aj úsporu času.

Linka do Langenhagenu je v tuto chvíli jednosmerná a zaisťuje iba export z Lozorna do Langenhagenu. V prípade severoněmeckého Langenhagenu je to významné posilnenie spojenie na Dánsko, Anglicko a celu Škandináviu. Zavedenie novej priamej linky prinesie exportérom kratšiu dobu dodania do vzdialených oblastí.

„Zavedenie oboch liniek umožní efektívnejšie rozloženie tovaru v sieti, takže sa efektívnejšie a jednoduchšie dá plánovať distribúcia. Pri oboch tiež platí, že sa skráti tzv. lead time celého procesu, a to skoro o jeden deň,“ doplňuje Roman Stoličný, managing director a člen predstavenstva DACHSER Slovakia.

Roman Stoličný ďalej vysvetľuje: „Štrasburg a Langenhagen budú fungovať ako platformy čiže tovar sa bude cez ne preposielať ďalej na iné smery. Samozrejme čo sa týka zásielok priamo do lokalít Štrasburgu a Langenhagenu, tie sme doručovali aj pred tým.“

Pobočka DACHSER v Lozorne disponuje prekládkovou plochou s veľkosťou takmer 3 650 m2 a plochou distribučného skladu s rozlohou 3 000 m2. Denne mieri z alebo do Lozorna množstvo priamych liniek, ktoré predstavujú spojenie s 15 krajinami sveta: Bosnou a Hercegovinou, Bulharskom, Českou republikou, Gréckom, Holandskom, Chorvátskom, Maďarskom, Nemeckom, Poľskom, Rakúskom, Rumunskom, Slovinskom, Srbskom, Talianskom a 3 destináciami na Slovensku.

transport.sk, TS DACHSER

Podobné články